Ana sayfa Haber Windows 10 Mobile Insider programı sessizce durduruldu

Windows 10 Mobile Insider programı sessizce durduruldu

0

Microsoft Lumia 950 XL

Microsoft’un işletim sistemi Windows’a yeni özellikler eklediği ve bunu test ettiği kullanıcı kitlesini oluşturan Insider programları, masaüstü versiyonlar için doğal olarak tüm hızıyla devam etse de mobil işletim sistemi alanında başarısızlığı kabullenip çekilmeye başlayan Microsoft, Insider programının mobil ayağını da durdurdu.

Microsoft çalışanı Brandon LeBlanc’ın attığı tweet ile açıklanan durumun sebebi, geliştirilmesi durdurulan mobil işletim sistemi Microsoft Windows 10 Mobile’a artık yeni bir özellik eklemesi yapılmayacak olması, sadece güvenlik desteği sunulacak olmasından ibaret. Firmanın yeni özellikler göndermeyeceği bir sisteme yeni özellikleri test etmek için ayrı bir departmanı ayakta tutması zaten son derece saçma olacaktı. 

HP Elite X3

Microsoft’un bahsettiğimiz gibi iOS ve Android’in üstünlüğünü kabullenip mobil alandan çekilmesi, firmanın mobile tekrar bir şans verip vermeyeceği konusunda soruları doğurdu. Geçmişinde son derece kaliteli ve kullanışlı akıllı telefonlar çıkarna firma, işletim sisteminin gücünü kullanmıştı ve gayet de başarılıydı. Android ve iOS’in uygulama mağazalarının gelişmesi ve cihazların uygulama yükleme konusunda (depolama kapasitesi) problemlerinin çözülmesiyle birlikte Microsoft Windows Mobile, gittikçe geriledi ve neredeyse kullanıcısı kalmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here