Ana sayfa Haber Windows 10 Mobile”ın tablet sistem gereksinimleri açıklandı

Windows 10 Mobile”ın tablet sistem gereksinimleri açıklandı

0

Windows 10 Mobile, tabletler açısından şu sıralar bilinmezliklere sahip. Daha önceki toplantılarda Microsoft, Windows 10 Mobile tabletlerin minimum 7″ ekran boyutu uygun olacağını, ancak çıkacak olan Windows 10 Mobile tabletlerin ise minimum 8″ olarak ayarlandığını söylemişlerdi. Buna karşın, Windows 10 Mobile‘ın minimum RAM gereksinimi, işlemci gereksinimi gibi detaylar hala bilinmiyor.  Bu beklentilerin yanısıra Microsoft, yaptığı açıklamayla Windows 10 Mobile tabletlerin minimum ve maksimum standartlarıyla ilgili bilgilendirme haberi yayımladı.

Windows 10 Mobile ile birlikte piyasaya sürülecek olan düşük seviye tablet modelleri, 8″ boyutlarında, Qualcomm ARM çip işlemcisi, minimum 720p ekran çözünürlükleri barındıracak. Bununlqa birlikte Windows 10 Mobile tabletler minimum 2GB RAM barındırması bekleniyor. Bu tablet modelleri x86 altyapılı olup Intel RealSense kameralara sahip olacaklar.

Bu açıklamayla birlikte Microsoft’un, tabletleri nasıl şekillendireceği belli oldu. Büyük olasılıkla Microsoft üreticilerden tek tip, ortak özelliklere ve yazılımlara sahip Windows 10 Mobile tabletler istiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here