Ana sayfa Haber Windows 10 Mobile HTC One M8 modelinde

Windows 10 Mobile HTC One M8 modelinde

0

Windows 10′un mobil versiyonu isimi “Windows 10 Mobile” olarak geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Build 2015 konferansında resmi olarak duyuruldu. Windows 10 Mobile’ın Technical Preview versiyonları şimdiye kadar Lumia’dan başka Windows Phone modellerinde test edilmiyordu. Bu durumun nedeni ise Joe Belfiore’ye göre Windows 10 Mobile’ın ekran donmalaları ve dokunmatik aksaklıklar barındırıyor ve Windows 10 Mobile’ın ciddi bir şekilde arayüz yazılımına karşı alerjisi var. Bu problemler, Lumia 640 modellerinin Insider programından silinmesine neden oldu. Ek olarak aynı cihaz, her kapatılıp açıldığında Windows 8.1’i tekrar güncelleyerek Windows 10 sistemini kendi kendine siliyordu.

Son build ile birlikte bunun gibi problemler giderildi ve Lumia 530 dahil Windows 10 Mobile’lar çok az seviyede bug sıkıntısı çekiyor, üstelik Insider’lara göre son build güncellemelerini yaşıyor. Bu gelişmelerle birlikte  Windows 10 Mobile Technical Preview versiyonu, Lumia’ların haricinde ilk defa HTC One M8 modeline geldi.  Microsoft, durumu şöyle açıklıyor:

One M8’iniz 8.10.15143.154 versiyonuysa ve Verizon, T Mobile gibi şirketlerin aracılığı ile alınmışsa şimdiki build güncellemesini alamayacaksınız. Bu cihazlar için Windows 10 güncellemesinin üzerinde çalışılırken haricindeki cihazlar için Windows 10 Technical Preview versiyonu yayımlanmaya başlandı.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here