Ana sayfa Haber Windows 10 Mobile güncelleme tarihi

Windows 10 Mobile güncelleme tarihi

0

Windows 10 Mobile, Insider’lar için son demlerini yaşıyor. Beta halinin son build güncellemeleri Insider’ların huzuruna sunulurken nisan ve mayıs aylarında yaşanan ve gecikmelere neden olan çoğu hata içerikleri de bu versiyon itibariyle giderilmiş gibi görünüyor. Ek olarak Insider’lara sunulan yeni  build 10136 diğer public versiyonlara oranla daha hazır olarak karşımızda ve build 10145 versiyonu da bu sırada test ediliyor. 

Resmi olarak açıklamaya göre, Microsoft’un Windows 10 Mobile‘ı, Windows 10 masaüstü versiyonundan daha sonra yayımlanacak, tek işletim sistemi, tek platform felsefesiyle hareket edilse de, Windows 10 Mobile, Windows 10‘dan sonra güncellenecek. Bu bilgilere rağmen Microsoft henüz Windows 10 Mobile için resmi bir güncelleme tarihi vermedi. Fakat, geliştirmelerin 4 Ağustos itibariyle biteceği ve artık versiyonların tam sürüm üzerinden geliştirileceğini ve sadece güncellemeleri için çalışılacağı söyleniyor. Windows 10 Mobile güncelleme tarihi ile iligli net bir tarih vermek gerekirse, 25-27 Ağustos tarihlerinde güncellenecek, 1 Eylül tarihinde ise tam olarak Windows Phone’lar, yerini Windows 10 Mobile‘a bırakacak.

Redstone olarak belirlenen diğer güncellemeler aynı zamanda yayımlanacak. Bu 1 aylık gecikmenin sadece ilk sefere özgü bir durum olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here