Ana sayfa Haber Windows 10 Mobile ekim ayı içerisinde güncellemeye açılacak

Windows 10 Mobile ekim ayı içerisinde güncellemeye açılacak

0

Windows 10, 29 Temmuz itibariyle güncellemeye açıldıktan sonra Windows 10 Mobile sürümüyle ilgili bir güncelleme tarihi belirtilmedi.  Belfiore’ye göre 3. çeyrekte Windows 10 Mobile güncellemesi indirilmeye açılacak,yine server çökmelerini engellemek adına sırayla Windows 10 Mobile güncellemeleri yüklenmeye başlanacak. Türkiye’ye aşağı yukarı 1 Ağustos tarihi itibariyle Windows 10 indirilmeye açılmıştı, şimdi de bilgilere göre ay sonunda yayımlanacak olan Windows 10 Mobile, Türkiye’de kasım ayı itibariyle indirilmeye açılacak.

Yaklaşık bir ay içerisinde Microsoft, Windows 10’un Xbox versiyonunun beta sürümünü de yayımlamaya hazırlanıyor. Son bilgilere göre Windows 10 Mobile ve Windows 10 Xbox sürümleri aynı tarih içerisinde yayımlanabilir, Xbox One ve 360 kullanıcıları Windows 10 Mobile ile aynı tarih diliminde beta sürümlerine kavuşabilecekler. Buna ek olarak Windows 10 Mobile’ın tam sürümünde karşılaşılacak olan potansiyel problemler henüz açıklanmadığı için kullanıcıların herhangi bir önlem almaları da mümkün değil. Ancak geliştiricilere göre Windows 10 Mobile’da, Rehber hafızasında, OneOne programında ve OneDrive programında bazı problemler oluyor. Sonuç olarak bulut olarak bir şeyler saklıyorsanız, Windows 10 Mobile güncellemesinden önce yedeklemeniz gerekebilir.

Bununla birlikte Microsoft‘un mobil ekibi Windows 10 Mobile’ın RAM ihtiyacını düşürmeye çalışıyorlar. Uyarılara göre ilk kullanımlarda RAM problemi yaşanabilir. Yine Belfiore’ye göre 512MB’lık bir RAM yeterli olabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here