Ana sayfa Haber Windows 10 Mobil için Instagram uygulaması kaldırıldı

Windows 10 Mobil için Instagram uygulaması kaldırıldı

0

Bir eğlenceyi, ev partisini gerçekten bitirmenin birkaç yolu vardır. Bu yollar arasında içecek ve yiyecek sağlamayı kesmek, ışıkları açıp kapatmak, son seste “DIŞARI çIKIN” diye bağırmak, ya da uygulama mağazanızdan Instagram”ı kaldırmak yer alır. Windows 10 için yeni gönderilen güncelleme versiyon 30.1569.12133.0 yeni özellikler eklerken mobil sistemlere uygulamanını kurulmasını devre dışı bıraktı. Uygulama masaüstü Windows 10 için ise hala kullanılabilir.

Uygulamanın kalkmasıyla birlikte boşta kalan mobil kullanıcılar neyse ki Edge üzerinden hala Instagram”ı kullanabilirler. Filtre kullanmaya, fotoğraf paylaşmaya, hikaye güncellemeye ve çok daha fazlasına izin veriyor. Uygulama kullanma rahatlığını kaybedip bu şekilde yaşayabilecek kullanıcılar için hiç sorun yok fakat diğerleri bir nebze zorlanacaktır.

Windows 10″a çoğu zaman sevgi göstermeyen Facebook sahipliğindeki Instagram, bundan altı yıl önce Windows Mobil kullanıcılarının baskılarına rağmen platforma dahil edilmemişti. 2016 Mart”ta Windows Phone için beta sürecine giren Instagram sadece Windows 10 Mobil kullanıcılarına açıktı. Aradan çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen uygulama mağazadan kaldırıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here