Ana sayfa Haber Windows 10 ilk güncellemesini aldı

Windows 10 ilk güncellemesini aldı

0

Windows 10′un yayımlanmasıyla birlikte 30 milyondan fazla cihaz Windows 10 ile tanıştı ikinci haftasında ve daha önce de yazdığımız gibi, Microsoft, Windows 10 için ilk güncellemesini verdi. Windows 10 için belirtilen güncelleme, Update-Security ekranından, Windows güncellemeleri sekmesinden Cumulative Update isimiyle güncellemeye hazır olarak bekliyor. Yeniden başlatılarak veya otomatik olarak gelen bir güncelleme değil, manuel olarak onay gerektiren bir işlem. Güncelleme iki farklı şekilde kendini gösteriyor, bir versiyonu ilk parti Windows 10 yükseltmelerinde olan fakat ikinci parti Windows 10 yükseltmelerinde bulunmayan bazı bug çözümlerinden oluşuyor. İkinci kısım ise, yani eğer ikinci partide Windows 10 edindiyseniz veya bir Insider olarak güncellemeyi ediniyorsanız, sadece Microsoft’un güvenlik için geliştirdiği bazı paketleri indireceksiniz demektir. 

325MB boyutu olan Windows 10 güncellemesi, Microsoft‘un resmi sitesinden ve Insider programının ana penceresinden de duyuruldu. Duyuruya göre Windows 10 Technical Preview sırasında oluşturulan bütün yamalar bu güncellemede bulunuyor ve bazı güvenlik yükseltmeleri de eklendi ifadeleri geçti.

Editörün notu: Eğer güncelleme sizde görünmüyorsa, cuma gününe kadar bekleyin, Insider versiyonu olduğum için erken bir güncelleme olabilir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here