Ana sayfa Haber Windows 10 için daha güvenli yükseltme ip uçları

Windows 10 için daha güvenli yükseltme ip uçları

0

Veri koruma sektöründe faaliyet sürdüren Acronis, Windows 10 için bazı güvenlik ip uçları yayımadı. Windows 7 ve çeşitleri, Windows 8 kullanıcılarının ücretsiz Windows 10 yükseltme işlemleri, analizlere göre bazı veri kayıplarına sebebiyet vererek özellikle profesyonel kullanıcıların başını ağrıtıyor. Windows 10‘a veri kaybı yaşamamak adına geçemeyen kullanıcı sayısı da bir o kadar fazla. Şu adımları izleyin, veriler olduğu yerde kalsın.

-Birden fazla PC’nin bulunduğu ortamlarda PC’lerin tümünde aynı anda yükseltim yapmak için acele etmeyin. önce, seçilen bir PC üzerinde yükseltim gerçekleştirilmelidir. Bu süreç, yapılması ve yapılmaması gerekenler konusunda öğrenmenizi yardımcı olacaktır muhakak.

Windows 10’un eski PC’lerde çalışabilmesi, bu sürümün en büyük artılarından, meyvelerinden bir tanesi. Fakat bazı Windows 10 uygulamaları, yazılımları ve diğer profesyonel çözümleri bu eski PC’lerde zaman ile çalışamayabilir, bu nedenle PC’nin yeterliliğinden emin olun.

Windows 10‘a geçişten önce orijinal PC’deki bilgi ve diğer yazılımların yedeklenmesi gerekli. Tüm dosyaların ve bir bütün olarak sistemin yedeği alınmadan başlanılan bir güncelleme çalışmasında veri kaybı yaşanması söz konusu olabiliyor. Microsoft, “beklenmeyen PC çökmeleri dosyalarınıza zarar hatta silinmesine neden olabilir” uyarısını gerçekleştiriyor. Zaten fark edeceğiniz üzere Windows 10 yüklemeleri sırasında PC’niz 4-5 kere resetleniyor, bütün sistem farklı bir sisteme geçiş yapıyor. Bu nedenle eş zamanlı olarak tüm sistemi ve tek tek dosyaları yedeklemeye imkan veren disk imajlama teknolojisinin farklılığı olacaktır.

Eğer sadece dosya yedeklerseniz, yeni Windows 10 sisteminde sistem konfigürasyonlarının ve uygulama verilerinin geri yüklemesi mümkün olmayacaktır.

Windows 10′a geçiş yaptıktan sonra eski yedekler saklanmalı. Yolunda gitmeyen bir şeyler olabilir, eski versiyona geçiş yapmanız gerekebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here