Ana sayfa Haber Windows 10 Güncellemesi Hayal Kırıklığı Yarattı

Windows 10 Güncellemesi Hayal Kırıklığı Yarattı

0
Windows 10 güncellemesi

Microsoft destekli Windows 10 güncellemesi, her ne kadar kullanıcılar tarafından ilk etapta olumlu karşılanansa bile; sonradan hayal kırıklığı yarattı. Windows 10 1803 sürümünden 1809 sürümüne geçiş yaparken ISO lar kayboldu. Ayrıca WSUS aracılığıyla da artık kullanılamamaya başladı. Yapılan güncellemeden sonra kullanıcılar, bilgisayarlarını kontrol ettiklerinde çok farklı sürprizlerle karşılaştılar. Bu durumdan en çok etkilenenlerin de ağırlıklı olarak manuel güncelleme yapan kişiler olduğu belirtiliyor.

 

Windows 10 Güncellemesi Hangi Problemleri Yarattı ?

Her ne kadar Microsoft kuruluşuna geri bildirim Merkezi aracılığıyla defalarca nu güncelleme esnasında sorunların ortaya çıktığı söylense bile, yine de kuruluşun bunu uygulamak için bir miktar geciktiği ifade ediliyor.

 

Windows 10 güncellemesi
Windows 10 güncellemesi

 

1809 sürümüne yükseltilmesinin hemen ardından; Documents, \Pictures, \Music \ Videos Klasöründe bulunan bütün dosyaların silindiği ifade ediliyor. Kullanıcılar, güncelleme sonrasında klasörlerin mevcut bulunduğunu; ancak içerisinde hiçbir şey kalmadığını ifade ettiler.
Bu güncelleme probleminin özellikle de kurumsal şirketlerde ciddi zararlara yol açabilmesi ihtimali nedeniyle; Microsoft bir hafta kadar bekleme süresi vermişti. Ancak herhangi bir düzelme oluşmayınca, Windows 10  güncellemesi durduruldu ve böylece zararın daha da derinleşmesi engellendi.

Windows 10 1809 Beta testleri sırasında da bu tarz hataların görüldüğü ancak, Microsoft firmasının yine de güncellemelere devam ettiği de sızan bilgiler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here