Ana sayfa Haber Windows 10 fiyatlandırması detaylandırıldı

Windows 10 fiyatlandırması detaylandırıldı

0

Microsoft, Windows 10′un versiyonlarını, gelecekte alacağı Windows 10 güncellemelerini duyurduktan sonra Windows 10 fiyatlandırmasıyla ilgili bazı ip uçlarını bu gece itibariyle verdi. Tanıtımlarda ilk yıl ücretsiz güncelleme olarak kullacak olan Windows 10, bilindiği gibi 1 yılın ardından ücretlendirilerek maratonuna devam edecek. An itibariyle 1 milyardan fazla geliştiricisi olduğu söylenen Windows 10’a, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1‘in ynısıra Windows Phone 8.1′den ücretsiz ilk yıl geçiş yapılacak, fakat bununla ilgili kısa bir detay var. Daha önce konuşulanlara göre, kullanıcının Windows 10‘u edindikten sonra bir yıllık bir süreç içerisinde kullanacağı ardından ücretlendirileceği söyleniyordu. Fakat durum böyle değil, bu yaz gelecek olan güncellemeyi aldıktan sonraki bir yıl sonra ücretilendirilecek kullanıcılar. Tarih itibariyle Windows 10 için tanıtılan Redstone güncellemesi, ilk ücretli sürüm olacağını düşünüyoruz.

Windows 10’un ücretsiz versiyonunu, ücretli güncellemesinden 1 hafta önce aldıysanız, sadece 1 hafta süreçle kullanabileceksiniz ardından para ödemek durumundasınız. Windows XP veya Vista sistemlerindeyseniz, Windows 10′a geçiş direkt olarak ücretli olacak.

Windows 10 ücreti ile ilgili de gelişmeler var. Daha önce 100 dolar gibi bir fiyat konuşuluyordu, bu dedikodu devam ediyor. Yaklaşık 100 ile 150 dolardan başlayan bir fiyatlandırma ile Windows 10 kullanılacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here