Ana sayfa Yazılım Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi silinen dosyalar yüzünden geri çekildi

Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi silinen dosyalar yüzünden geri çekildi

0

Microsoft Windows 10 işletim sistemi için Ekim 2018 güncellemesini dağıtmayı durdurdu. Bu haftanın başında güncellemeyi dağıtmaya başlayan yazılım devi, dağıtımı durdurup destek sayfasında bir açıklama yayınladı. Bu açıklamaya göre bazı kullanıcılar belgelerinin güncelleme sonrası silindiğini iddia ediyor. Bu durumu inceleme altına alan Microsoft, bu süreçte kullanıcıları mağdur etmek istemiyor.

Sadece belgelerin silinmesiyle sınırlı kalmayan ihmaller zinciri, bazı Windows kullanıcılarının çeşitli dosya türlerini de kaybetmesine sebep oldu. Bu dosya türleri için buradaki haberimize göz atabilirsiniz.

Microsoft, etkilenen kullanıcıların direkt olarak kendileriyle iletişime geçmelerini istemenin yanında güncellemeyi elle indirenlerin de kurmamalarını tavsiye ediyor. Etkilenen kullanıcı sayısının hâlâ belirsiz olduğu hata, bazı cihazlarda Edge tarayıcısının internete girmesini de engelliyor.

Çok küçük bir yüzdelikteki kullanıcılarda ortaya çıksa da bu hatanın Microsoft’un derin test sürecinden nasıl kaçtığı bilinmiyor. Güncellemeleri test etmede milyonlarca kullanıcı firmaya katkı sağlasa da son zamanlarda kalitede bir düşüş söz konusu.

Firma planlarına göre bu Salı günü güncellemeyi tüm kullanıcılara dağıtmayı planlıyordu. Gelişmelerin ardından bu günün erteleneceğini söyleyebiliriz.


Aracı: Tom Warren / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here