Ana sayfa Haber Windows 10″da pil bug”ı var

Windows 10″da pil bug”ı var

0

Windows 10’un çıkış tarihine yaklaşık 4-5 gün kalmışken Microsoft ve Intel Windows 10‘da karşılaşılan ve adı bir türlü konulmayan pil sorunuyla ilgili açıklamalar yaptı. Konu sadece Windows 10 dizüstü PC’lerini kapsıyor, Windows 10 Mobile‘da herhangi bir pil problemi yok şimdilik. Insider’lar, geçmiş dönemde zaten bazı Technical Preview versiyonlarıyla pil sorunu yaşıyorlar, ardından gelen güncellemelerle pil problemi çözülüyordu. Fakat bugün anlaşıldı ki, Windows 10’da genel bir pil ömürü problemi gözüküyor. Aslında problem, işletim sisteminin fazla pil harcaması veya diğer yazılımların aşırı pil harcaması değil, dizüstünün pil göstergeleriyle ilgili yaşanan sorunlar. 

Editörün notu: Windows 10 Technical Preview kullanıcısıyım, batarya oranı %50’den 15 dakika içerisinde normal işlemlerle %10’lara düşebiliyor.

Konunun muhattapı ise, Windows 10‘un Microsoft’a akıl hocalığı yapan Intel ve Microsoft. İki firma da Windows 10 dizüstülerinde böyle bir problem yaşandığını doğruluyorlar ve Windows 10‘un genel çıkış tarihinden önce bu problemin giderileceği söylendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here