Ana sayfa Haber Windows 10″a ve HoloLens”e Autodesk desteği

Windows 10″a ve HoloLens”e Autodesk desteği

0

Autodesk, geleceğin dijital ve fiziki üretim modalarını hızlandırmak adına Microsoft ile geliştirdiği iş birlik çerçevesinde Windows 10 sürümünde açık kaynaklı 3D baskı platformu olan Spark da yer alacak. Şirket, 3D modelleme yazılımlarını Microsoft‘un hibrit gerçeklik ortamı Microsoft HoloLens için uyumlu hale getirecek.

Birlikteliğin ilk adımı olarak Autodesk, Spark baskı yazılımını Windows 10’a göre tasarlayarak kullanıcılarına sunacak. Katmanlı üretim sürecini çeşitli yazılım, malzeme ve yazıcı tercihlerine göre daha kolay yürütebilecekler.  Autodesk ile Microsoft, 3D baskı teknolojisini daha ulaşılabilir hale getirmeye yönelik hedefler doğrultusunda 3D üretim formatı konsorsiyumu’nun kurucu üyeleri olacak ve standart bir 3D veri paylaşımı ve baskı formatı geliştirmek üzere birlikte çalışacaklar.

Tahmin edildiği gibi, Autodesk’in servisleri HoloLens ile birlikte çalışabilecek. Maya ve Fuison gibi teknolojiler bu hibrit gerçeklik ortamına aktarılarak oyun geliştiriciler, modellemeciler, prototiplerini ve üretimlerini daha gerçekçi tasarlayacaklar.

Editörün notu: Görseli biz de anlayamadık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here