Windows 10'a ve HoloLens'e Autodesk desteği

Autodesk, 3D yazıcı platformu Spark'ın Windows 10 sürümünde yer alacağını duyurdu.

Autodesk, geleceğin dijital ve fiziki üretim modalarını hızlandırmak adına Microsoft ile geliştirdiği iş birlik çerçevesinde Windows 10 sürümünde açık kaynaklı 3D baskı platformu olan Spark da yer alacak. Şirket, 3D modelleme yazılımlarını Microsoft'un hibrit gerçeklik ortamı Microsoft HoloLens için uyumlu hale getirecek.

Birlikteliğin ilk adımı olarak Autodesk, Spark baskı yazılımını Windows 10'a göre tasarlayarak kullanıcılarına sunacak. Katmanlı üretim sürecini çeşitli yazılım, malzeme ve yazıcı tercihlerine göre daha kolay yürütebilecekler.  Autodesk ile Microsoft, 3D baskı teknolojisini daha ulaşılabilir hale getirmeye yönelik hedefler doğrultusunda 3D üretim formatı konsorsiyumu'nun kurucu üyeleri olacak ve standart bir 3D veri paylaşımı ve baskı formatı geliştirmek üzere birlikte çalışacaklar.

Tahmin edildiği gibi, Autodesk'in servisleri HoloLens ile birlikte çalışabilecek. Maya ve Fuison gibi teknolojiler bu hibrit gerçeklik ortamına aktarılarak oyun geliştiriciler, modellemeciler, prototiplerini ve üretimlerini daha gerçekçi tasarlayacaklar.

Editörün notu: Görseli biz de anlayamadık.

Etiketler: eti eti-bilgisayar autodesk autodesk-maya maya hololens microsoft windows-10
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam