Ana sayfa Haber Windows 10″a ücretsiz yükseltme 1 Ocak”ta sona eriyor!

Windows 10″a ücretsiz yükseltme 1 Ocak”ta sona eriyor!

0

Windows 10 kurulum/yükseltme ekranı

Microsoft’un yaklaşık 2,5 yıl önce tanıttığı en yeni işletim sistemi Windows 10, Windows 7 ve 8 kullanıcılarının ücretsiz yükseltme yaparak sahip olabileceği bir işletim sistemi oldu. Microsoft’un bu jesti, herkes tarafından oldukça garipsense de zaman içinde güzel bir hediye olarak görüldü ve değerlendirildi. 

Firmanın 2015’te Windows 10’u tanıtmasından sonra 12 ay boyunca ücretsiz yükseltmelere izin vereceği açıklanmıştı. Bu imkan bildiğiniz üzere çoktan kaldırıldı ancak Microsoft gizli bir yoldan Windows 10’a ücretsiz yükseltmeleri devam ettirdi. Daha önce Windows’un yardımcı teknolojilerini kullanmış olanların ücretsiz yükseltmeye 2017’nin sonuna kadar devam edebileceği açıklaması herkesi sevindirdi ve basitçe ücretsiz yükseltmeyi devam ettirdi. Yardımcı teknolojilerin kullanılıp kullanılmadığını denetlemeyen Microsoft, ücretsiz dağıtıma devam etti.

Bu ikinci şansı da değerlendirmek isteyenler için işte son uyarı, 31 Ocak’tan sonra yeni yıla girdiğimiz andan itibaren Windows 10’un ücretsiz yükseltmelere kapatılacağı biliniyor. Eğer o zamana kadar yeni bir bilgi ortaya çıkmazsa, bu kez kesin olarak sonlandırılacak programa daha fazla gecikmeden katılmanızı tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here