Windows 10'a güncellemesi PC'yi bozdu ve 10 bin dolar tazminat kazandı

Kaliforniya'da tüketici haklarının nasıl olması gerektiği ile ilgili bir örnek olay yaşandı.

Türkiye'de eksilerde olan tüketici haklarında yasal anlamda iyileştirmeler etkisini göstermese de, dünyada bununla ilgili olumlu örnekler görülüyor. Bu olaylardan bir tanesi ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yaşandı. Teri Goldstein isimindeki bir kadın, izin vermediği ve ya onay almadığı halde PC'sinin Windows 10'a güncellendiğini gördü. Dahası, kadının PC'si güncellemenin ardından yavaşladı, anlık çökmeler meydana getirdi ve ardından günlerce PC'si kullanılamaz halde kaldı. Konuyla ilgili Windows 10 yardım merkezlerinden yardım istedi, Microsoft'un resmi hesaplarından yardım istedi fakat istediğini bulamadı.

Bir insanın sabırının katlanabileceğinin fazlasını yapmış Teri Goldstein. Yetersiz olan Microsoft yardımlarının ardından kadın maddi zarara uğradı ve yeni PC almak zorunda kaldı.

Aldığı tavsiyeler doğrultusunda Microsoft'a maddi ve manevi tazminat davası açmaya karar verdi ve mahkemeye başvurdu. Tüketici mahkemesi ise, kadın leyhine karar vererek; Microsoft'un kullanıcısına 10 bin dolar ödemesine karar kıldı.

 

Etiketler: microsoft windows-10
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam