Ana sayfa Haber Windows 10 10586 güncellemesinde karşınıza çıkabilecek problemler var

Windows 10 10586 güncellemesinde karşınıza çıkabilecek problemler var

0

Microsoft, dün erken saatlerde Windows 10′un planlanan ilk büyük güncellemesini kullanıcılara sunmaya başladı. Tıpkın Windows 10′un yayımlandığı dönemdeki gibi aşamalı olarak yayımlanan güncelleme sürümü, beraberinde 3 farklı “Cumulative” güncelleme getirerek kapsamını genişletti. Fazla driver güncellemesi veya performans açısından iyileştirmeler gözle görünmese de arayüzde ve yazılımların bazılarında hafiflemeler göründü, böylece RAM konusunda daha kibar bir Windows 10 sürümü artık kullanımda. Performans ile ilgili iyileştirmeler Windows 10 Redstone güncellemesinde bekleniyor ve bu güncelleme de 2016 Ocak ayı sonrasında gerçekleşecek. Aslında Redstone güncellemesi, Windows 10 Threshold güncellemesinden daha geniş kapsamlı olacak çünkü o dönem içerisinde Windows 10 Mobile‘ın da yayımlanacağı tahmin ediliyor ayrıca Surface Pro 4 modelleri tam olarak satışa sunularak, Microsoft’un dokunacağı çok geniş bir ürün ailesi bekleniyor.

Dün yayımlanan Windows 10 10586 güncellemesinde ise göze çarpan ilk değişiklikler Windows 10 arayüzlerindeki renk tercihi farklılıkları, Skype‘ın biraz daha konferans çözümü yazılımı haline gelmesi ve Windows Essentials ile Windows Mağaza’daki değişiklikler.

Ancak daha fazla değişiklik beklenen yazılımlar ve uygulamalar çok fazla gelişmiş değil henüz. üstelik, bazı kullanıcıların bize yaptığı geri dönüşlere göre Edge tarayıcısı biraz daha problemli, Windows 10‘un medya oynatıcısının bazı problemleri var ve bunun gibi sorunlar yama sürümlerle çözülmüş değil. Şimdiye dek en ciddi problem Edge gibi görünüyor. Kullanıcılara göre Edge, çoğu sayfada kısır döngüye girebiliyor, boş sayfada asılı kalıyor ayrıca tarayıcı geçmişini silme işlemlerinde de bazı problem bildirdiler.

Kişisel bilgisayarıma aldığım güncellemede Edge ile ilgili bunun gibi büyük problemler yaşamasam da medya oynatıcılarda ciddi sorun var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here