Ana sayfa Haber WikiLeaks”ten yeni belgeler gelebilir

WikiLeaks”ten yeni belgeler gelebilir

0

Uluslar arası haber ajanslarına göre WikiLeaks tekrar eylem hazırlığında. İnternetin aktivisleri olan WikiLeaks ekibi, duyumlara göre hacktivistlerle ortak çalıştığı belgeleri çok yakında kamuoyuna sunacak. Belgelerin içeriğinde uluslar arası anlaşmalar, hükümetlerin internet kanallarını kontrol mekanizasmaları, ülkelerin başka ülkelerin üzerinde yürüttüğü siber ajanlık faaliyetlerinin de dosyalarda yer aldığı söyleniyor. Ayrıca yakın dönem içerisinde yaşanan ,Kuzey Kore-Sony hack olaylarıyla ilgili dosyaların adı var,

Sadece ülkelerin adı değil, firmaların da adı geçebilir bu dosyalarda. Yayımlanan HackingTeam dosyalarında Boeing’in adı geçiyordu ve birkaç drone üretici firmasının da dosyalarda HackingTeam’in ortakları arasında yer alırken bu belgelerin devamının ve diğer yüzünün yeni WikiLeaks belgelerinde ortaya çıkma ihtimali var. 

WikiLeaks topluluğunun bu belgeleri ne zaman kamuoyuna sunacağı henüz bilinmiyor. Fakat bu dosyaların içeriğinde patentlerle iligli kanunsuzluktan; internet sansürüne ve ticari anlaşmalara kadar konuların yattı söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here