Ana sayfa Donanım WiFi hızı üç kat artacak!

WiFi hızı üç kat artacak!

0

Wi-Fi standartları, gereksinimleri her önceki gün artan içerikleri sorunsuzca aktarabilmek için geliştirilmekte. Son olarak Qualcomm, Wi-Fi‘yi daha da hızlandıracak MU-Mimo teknolojisini açıkladı. MU-Mimo (çoklu kullanıcı, çoklu giriş ve çoklu çıkış), kablosuz ağlarda mühim bir atılım olarak kabul edilecek. Wi-Fi erişim noktaları, şu an kendisine bağlananlara sırayla hizmet vermekte. Bu da demek oluyor ki sadece tek bir kişi hizmet alırken, diğerleri bekleyecek. Birkaç senedir üzerinde çalışılan MU-Mimo ise birden çok fazla kullanıcı grubuna veri gönderiyor.

 

 

Wi-Fi hızı üç katlı olacak

 

 

 

Qualcomm, MU-Mimo‘yu kullanmanın sol şeridi kullanmaya benzediğini söyledi: “Wi-Fi otobanında bir farklılık yok; ancak diğer kullanıcılarla gruplanmak, çok fazla daha hızlı gitmenizi sağlarken, diğer şeritlerin de yoğunluğunu azaltıyor.” denildi.

 

Qualcomm, ağın ve ağı kullananların MU-Mimo‘yu kullanmaları halinde ağ hızlarının 2-3 kat hızlanacağını söylüyor. Bu teknolojiyi kullanmayan cihazlar da performansı artık görecekler; ancak bu MU-Mimo‘yu kullananlarınki kadar çok fazla olmayacak.

 

 

Wi-Fi hızı üç katlı olacak

 

 

 

Qualcomm, MU-Mimo çiplerini Wi-Fi kullanan kablosuz router, erişim noktası, akıllı telefon, tablet üreticilerine satmayı düşünmekte. Firmanın yeni teknolojiyi tüketicilere satışa sunmadan önce 2015’in ilk çeyreğinde tanıtma planları da var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here