Ana sayfa Yazılım Widows 7″nin sorunu hızlı olması!

Widows 7″nin sorunu hızlı olması!

0

Hızı nedeniyle, uyandırılınca huzursuz oluyor!

Microsoft’tan yapılan açıklamada, Windows 7 yüksek kapasiteli harddisklerle beraber kullanıldığında ilginç bir hata mesajı veriyor. Ancak yazılım devi bu sorunu gidermek için destem makalesini de sitesine ekledi.

Microsoft’un açıklamasına göre Windows 7, büyük kapasiteli SATA disklerle beraber kullanıldığında bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Problem, bilgisayar bekleme modundan uyandırıldığında ortaya çıkıyor.

Yazılım devinin yayınladığı  destek makalesinde,  bir destek makalesinde açıkladığında göre Windows 7 ve Windows Server 2008 R2, eğer PC’de 1 Terabyte veya daha büyük bir SATA sabit disk varsa sistem uyku modundan çıkarken bir hata mesajı çıkabiliyor. Hatanın sebebi SATA sürücülerinden kaynaklanıyor: Sürücüler, bir sistemin bekleme veya uyku modundan çıkmasının en fazla 10 saniye içinde gerçekleşmesini öngörüyor. özellikle yüksek kapasiteli disklerin uyku modunda çıkması 10 saniyeden fazla sürebildiği için uyanma sırasında zaman aşımı meydana gelebiliyor.

Microsoft problemi çoktan detaylı bir şekilde inceledi ve bu hatayı gideren yamayı indirmeye sundu. Firma, sadece bu sorunla karşılaşan kullanıcıların ilgili yamayı indirip kurmasını tavsiye ediyor. Geri kalan herkesin bu yamayı da barındıracak olan Windows 7 Service Pack 1’i beklemesi tavsiye ediliyor.

Microsoft’un yayınladığı destek makalesi ve yamayı buradan görebilirsiniz

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here