Ana sayfa Haber WhatsApp yenilendi! Albümler ve Fotoğraf Filtreleri özelliğiyle yeni WhatsApp!

WhatsApp yenilendi! Albümler ve Fotoğraf Filtreleri özelliğiyle yeni WhatsApp!

0

whatsapp-guncelleme-2017

WhatsApp”ın Snapchat, Instagram gibi diğer platformlarla mücadelesinde son perde Instagram”ın ilk ve en önemli özelliği olan fotoğraf filtrelerini uygulamaya eklemesiyle devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, yine Facebook tarafından satın alınan Instagram gibi dev şirketin bünyesindeki bir sosyal medya servisi haline geldi. Facebook”un Instagram”a özel eklentileri, elindeki diğer sosyal medya mecralarına taşıması da kaçınılmaz oldu. Bunun sonucunda WhatsApp”a gelen son güncelleme ile artık dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamasında göndereceğiniz fotoğraflara, gif”lere ve videolara filtre ekleyebileceksiniz. Listenizdeki kişilerle mesajlaşırken göze daha şık görünen fotoğraf, gif ve video paylaşımı yapmak için önce Instagram üzerinde işlem yapmak zorunda kalmayacaksınız. WhatsApp”a eklenen filtreleri uygulamak için yapmanız gereken tek şey WhatsApp kamerasını açarak istediğiniz filtreyi seçmek. öncede çekmiş olduğunuz, telefonunuzda kayıtlı olan görsellere de filtreleme işlemini uygulayabileceksiniz.

Yenilenen WhatsApp”a eklenen bir diğer özellik ise Fotoğraf Albümü. Bu özellik sayesinde listemizdeki kişilerle yaptığımız görüşmelerde gelen fotoğraf, video ve diğer görselleri daha düzenli bir şekilde depolayacağız.  Bir yazışma içerisinde 4 ve fazlası görsel paylaşıldığında WhatsApp bunları bir albüm haline getirecek ve albümü isimlendirebileceksiniz.

WhatsApp”ın son sürümünde yapılan geliştirmeler ile eklenen kısayol sistemi mesajlara daha hızlı cevap verilmesini sağlıyor. Bu özellik sayesinde bir mesaja cevap yazmak için mesajın üzerinde parmaklarınızı sağa doğru kaydırmanız yeterli.

WhatsApp”ın bu özelliklere sahip yeni güncellemesi şimdilik sadece iOS sürümünde kullanılabiliyor. Android sürümlerde ise yenilenen WhatsApp”ı ne zaman kullanacağımıza dair kesin bir tarih verilmese de önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme ile bu özelliklerin Android için de aktif hale gelmesi bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here