Ana sayfa Haber WhatsApp”ta yayılan yeni bir mesaj telefonu çökertiyor

WhatsApp”ta yayılan yeni bir mesaj telefonu çökertiyor

0

Aylık 1.5 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı olan, başarılı bir mesajlaşma platformu WhatsApp. Bu nedenle sıklıkla siber saldırganların hedefi olan platformda diğer kullanıcılara iletilerek yayılan yeni bir mesaj, programın kendi içinde döngüye girerek donmasına ve çalışamaz hale gelmesine neden oluyor.  Siyah bir noktanın bulunduğu mesajda “buraya dokumayın” iletisi yer alıyor. “Siyah noktaya dokunursanız, WhatsApp”ınız donacak” şeklinde bir not bulunan iletinin hemen altında “buraya dokunmayın” yazısı bulunuyor.

Habere göre bu mesajın içerisinde uygulamanın çökmesine neden olan bazı özel karakterler bulunuyor. Bu açıktan sadece Android kullanıcılarının etkilendikleri, mesajın başkalarına gönderilmesinin iOS kullanıcılarına etki etmediği belirtiliyor.  Mesajın kaynağı henüz bilinmiyor. Söz konusu açık trojan gibi zararlı bir yazılım bulundurmamakla birlikte, telefonun başına bela olmakla yetiniyor.

Bu tip bir açık daha önce Şubat ayında iPhone”larda da görülmüştü. Hindistan”da kullanılan Telugu alfabesine ait özel bir karakterin cihazın çökmesine neden olduğu bildirilmişti.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here