Ana sayfa Haber WhatsApp şifreli canlı konum paylaşımı hizmetini başlattı

WhatsApp şifreli canlı konum paylaşımı hizmetini başlattı

0

Bir milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, piyasadaki en popüler anlık mesajlaşma platformlarından biri. Farklı işletim sistemleri arasında çalışan uygulama, arkadaşların ve ailelerin birbirleriyle sohbet etmelerini, resim ve dosya paylaşmalarını sağlıyor. Facebook”un WhatsApp uygulaması bir çokları için mesajlaşmada kullanılan temel araç olma özelliği gösteriyor.

 Firma, mesajlaşma deneyimini daha da güçlendirecek yepyeni bir uygulamayı daha duyurdu.

WhatsApp birkaç hafta içerisinde iPhone ve Android cihazlarda anlık konum paylaşımını destekleyecek. üstelik bu paylaşım, tıpkı yazılı mesajların ve görüşmelerin korunduğu gibi, uçtan uca şifreleme yöntemi ile korunacak.

Konum paylaşımı özelliği WhatsApp ya da diğer mobil uygulamalarda yeni bir özellik olmamakla birlikte, bu özellikte yeni olan, arkadaşlarınızın bulundukları yeri canlı olarak takip edebilecek olmanız.

Bu yolla çocuklarınızın nerede olduğunu harita üzerinden görebileceksiniz. Ya da, arkadaşlarınızın gelmesi için daha ne kadar beklemek zorunda olduğunuzu.

özellik kullanılabilir olduğunda konumunuzu canlı olarak listenizde bulunan herkesle (gruplar da dahil) paylaşabileceksiniz. Yani birden fazla kişinin konumunu, aynı anda ve canlı olarak takip edebileceksiniz.

Konumunuzun ne süreyle paylaşılacağını (15 dakika, 1 saat, 8 saat gibi) seçebiliyor, dilerseniz bu özelliği bütünüyle kapatabiliyorsunuz.

özelliği aktive eden seçenek, ataç butonunun bulunduğu menüdeki “Konum” başlığı altında yer alıyor (“Canlı Konumu Paylaş” başlığına bakın). Eğer özellik orada yer almıyorsa, WhatsApp”ın güncelleme yapması için beklemek durumundasınız demektir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here