Ana sayfa Haber WhatsApp Material Design”a kavuştu

WhatsApp Material Design”a kavuştu

0

WhatsApp, Material Design güncellemesi ile birlikte Android 5.1 sürümüne böylece hazırlanmış oldu. Android 5.1 güncellemesine geçişe sayılı günler kala WhatsApp kullanıcıların kendilerinden ötürü kaynaklanan bug’lardan mağdur kalmamaları için sadece görünümünü değil yazılım altyapısına da el attı. Diğer uygulamaların aksine tam anlamıyla Material Design’a geçişiyle birlikte WhatsApp arama özelliğindeki hatalar ve sorunlar giderildi, ayrıca bazı bilgilere göre veri aktarımı konusunda da eskiye nazaran biraz daha ekonomik olduğu söyleniyor.

Android 5.1’in Android 5.0 kadar sorunlu olmaması adına, Android ile çalışan uygulamalar artık bu şekilde kendi içerisinde yazılımsal olarak Android 5.1 sürümüne, görünüm olarak Material Design’a geçecekler.

 

Renkler cihaz modeline göre değişiklik gösteriyor. Görseller LG G3 modelinde açık yeşil bazı modellerde açık mavi, bilgisayarda ise koyu yeşil olarak görünüyor. WhatsApp’ın gece gelen güncellemesi görünüm olarak öne çıksa da yazılım altyapısında daha fazla değişiklik gözlendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here