Ana sayfa Haber WhatsApp kurucularından Jan Koum, Facebook”taki işini bıraktı

WhatsApp kurucularından Jan Koum, Facebook”taki işini bıraktı

0

Facebook’un Cambridge Analytica skandalıyla kaybettiği sayısız kullanıcının arasında kullanıcılardan daha değerli biri daha eklendi. Bu kişi WhatsApp’ın kurucularından Jan Koum oldu. Facebook, Ekim 2014’te biten bir sözleşmeyle WhatsApp’ı toplam 21 milyar dolardan yüksek bir bedele satın almıştı. 

Koum’un işten ayrılışı tam olarak WhatsApp’ın diğer kurucusunun “Facebook’u silin!” çağrısından iki ay sonra geliyor ve Acton da Facebook’tan ayrılık şifreli mesajlaşma uygulaması Signal’ı ortaya çıkarmıştı. Bu durumdan da açıkça anlaşılacağı üzere kişisel verilerin gizliliği her ikisi için de son derece önemli. WhatsApp’da bundan iki yıl önce uçtan-uca şifreleme teknolojisini kullanmaya başlayarak verilerin gizliliğini garantiye almıştı. 

Koum’un Facebook’taki işini bırakacağını Facebook üzerinden duyurması her ne kadar ironik olsa da kendisi bundan sonra hayatını teknoloji dışında şeylerle ilgilenerek geçireceğini belirtiyor. Bu teknoloji dışı işlerin içinde hava soğutmalı Porsche modelleri toplamak ve frizbi oynamak yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here