Ana sayfa Haber WhatsApp Business işletme hesapları bazı ülkelerde hizmete girdi

WhatsApp Business işletme hesapları bazı ülkelerde hizmete girdi

0

WhatsApp bugün itibariyle “WhatsApp Business” adlı uygulamasını Endonezya, İtalya, Meksika, İngiltere ve Amerika gibi bazı ülkelerde hizmete soktu. İşletme profillerinin ve işletme dünyasından müşterileri hedef alan mesajlaşma sisteminin eklenmesiyle firma, işletmelerin, dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcısı olan platformu üzerinde gelişmiş araçlarla iletişim kurmalarını sağlayarak kazanç sağlamayı hedefliyor.

WhatsApp Business uygulaması bu pazara ilk giriş noktası olma özelliği taşıyor.

Küçük çaplı işletmeleri hedef alan ücretsiz uygulama (şimdilik sadece Android platformlarda kullanılacak) firmaların müşterileriyle daha iyi iletişim kurmalarını ve WhatsApp servisi üzerinde kurumsal bir varlık sergilemelerini sağlayacak. Temel itibariyle Facebook Sayfası”nın WhatsApp versiyonu olduğunu söyleyebiliriz.

Firma daha önce uygulama ile ilgili bir duyuru yapmış, 2017 yılı Eylül ayında WhatsApp Business pilot programının bir parçası olarak işletme hesaplarını doğrulamaya başlamıştı. Onaylanan hesaplara yetkili olduklarını göstermesi açısından yeşil renkli bir onay işareti verilmişti.

Bugün piyasaya çıkan yeni WhatsApp Business ile birlikte küçük firmalar firma tanımı, eposta ve adres, websitesi gibi bilgilerden oluşan iletişim formlarını doldurarak WhatsApp Business profillerini oluşturabiliyorlar.

WhatsApp yaptığı açıklamada, bu hesapların “İşletme Hesapları” olarak listelenecekleri için, insanların bir işletmeyle konuştuklarının bilincinde olacaklarını söyledi. Bu hesapların bazıları, WhasApp”ın işletmenin telefon numarasıyla uyum sağlayan hesap numarasını doğrulamasıyla birlikte, zaman içerisinde “Doğrulanmış Hesaplar” olacaklar.

WhatsApp ağı üzerinde yayınlanmaya başlayan işletmeler daha sonra akıllı mesajlaşma araçları gibi uygulama tarafından sunulan araçları kullanmaya başlayabilecekler. Bu araçlar halihazırda Facebook Messenger”da yer alıyorlar. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here