Ana sayfa Mobil WhatsApp Android sürümü sonunda PiP moduna sahip oldu

WhatsApp Android sürümü sonunda PiP moduna sahip oldu

0

Android için aylardır betada olan ve iPhone kullanıcılarının 2018’in başından beri tadını çıkardığı resim içinde resim, ya da diğer adıyla PiP modu, sonunda sunuldu. Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp gibi bir uygulamanın bu kadar geç kalması ise son derece rahatsız edici. Facebook’un sahipliğindeki firma artık pek de formda değil gibi görünüyor.

Resim içinde resim modu, adından da anlayacağınız üzere ekranda farklı bir uygulama açıkken bunun üzerinde genelde video izlemenize ya da harita görmenize imkan sağlıyor. Bu özellik uzun süredir kullanıcıların emrinde olsa da uygulamaların destek sunması bir hayli uzun sürüyor.

whatsapp

WhatsApp özelinde güncellemeyi incelediğimizde yeni sürüm YouTube, Facebook ve Instagram videolarını uygulamadan çıkmadan izlemenize imkan sağlıyor. Boyutunu kontrol edebildiğiniz ve isterseniz tam ekran da yapabildiğiniz bir kutucuk, istenilen yere taşınabiliyor.

Bu en yeni özelliği stabil versiyonda kullanmak için Google Play Store uygulamasına gidip WhatsApp’ın 2.18.380 sürümüne güncellendiğinden emin olmanız gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here