Ana sayfa İnternet WeChat’i sevmek için 10 neden

WeChat’i sevmek için 10 neden

0
Dünya çapında 300 milyonu aşkın kullanıcı hesabına sahip yenilikçi mobil sosyal iletişim hizmeti WeChat”in neden bir anda bu kadar popüler hale geldiğini gösteren 10 sebebi araştırdık. Sizler için sıraladık:

 

1. ücretsiz
WeChat”in yüklenmesi, kurulması ve indirilmesi tamamen ücretsizdir. Bu uygulamayı kullanırken lisansların sona ereceği yönündeki söylentiler ve güven sorunu ile hiçbir zaman karşılaşmazsınız.


2. Sesli Sohbet

Mesaj yazmanın yanı sıra WeChat uzun mesajlar iletmek için mükemmel bir özellik olan “Bas konuş” ile sesli mesajların da aralarında bulunduğu birinci sınıf kullanıcı deneyimi sunar.

3. Görüntülü Arama
Görüntülü aramaların kalitesi WeChat”in sunduğu bir diğer katma değerli deneyimdir. Dostlarınız ile kolay bir şekilde yüz yüze konuşabilirsiniz. Ayrıca, çevrimiçi aramayı sona erdirmeksizin ses ve video arasında dinamik olarak geçiş yapabilirsiniz.


4. Yepyeni Sosyal özellikler

WeChat interaktiftir. Geliştiricilerin uygulamalar geliştirmesine imkan verir. En popüler WeChat sosyal özellikleri arasında şunlar bulunuyor:
• Facebook”a Bağlan – Facebook profilinizi kullanarak WeChat”e girmeyi veya bağlanmayı sağlıyor.
• Anlar – Dostlar ile fotoğraf, metin ve internet bağlantıları paylaşmaya yarıyor.
• Etrafa Bak – Yakınınızdaki insanları bulmak için bu özelliği kullanılabiliyor.
• Web”de WeChat – Bilgisayar üzerinden diğer insanlarla sohbet etme imkanı veriyor.

5. Kendi İfadelerinizi Yaratın
Kapsamlı ifade yelpazesi ile sohbetlerinizi geliştirmenin yanı sıra WeChat, çevrimiçi portföyünden ifadeler indirmenize veya kendi telefon albümünüzden seçim yapmanıza da imkan sağlar.


6. Kullanıcı Gizliliğine Saygı

WeChat ile çevrimiçi ya da çevrimdışı olduğunuzu, “en son 15:42″de görüldü”ğünüzü ve gönderdiğiniz mesajın ulaşıp ulaşmadığını diğerlerine bildirmeniz gerekmez. Aslında, temas ettiğiniz kişi asla numaranızı görmez.

7. Rahatsız Edilmeyin
Meşgul olduğunuzda anlık iletiler ile rahatsız edilmek istemediğiniz durumlar olabilir. Normalde, tek seçeneğiniz cihazınızın internet bağlantısını kapatmak; dolayısıyla e-postalar, Skype gibi diğer uygulamaları da kaybetmektir. WeChat, sadece “oturumu kapatmanıza” da izin verir.

8. Sizinle Kimin Temasa Geçebileceğini Siz Seçin
Diğer platformlar numaranızı bilen herkesin size anlık ileti göndermesine imkan verir. WeChat size bir mesaj göndermeden önce gönderen kişiyi onaylamanızı ister. Böylece kimlerin sizinle temasa geçebileceğini seçebilirsiniz.


9. Şeffaflık

WeChat veri kullanımları konusunda istatistikler tutabildiğinden, rakipleri ile kolaylıkla kıyaslayabilirsiniz.

10. Bağlantılarınızı Kaybetmeyin
WeChat ajandanızı kaybetmeniz halinde geri getirebilmeniz için buluta yedeklemenize olanak tanır.
 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here