Ana sayfa Haber Websense Raytheon ve Stonesoft güvenlik yazılımı firmaları Forcepoint adı altında birleşti

Websense Raytheon ve Stonesoft güvenlik yazılımı firmaları Forcepoint adı altında birleşti

0

Websense, 2016 yılına çok önemli bir yenilikle başladı. Devlet güvenliği seviyesinde geliştirdiği siber güvenlik çözümleri ile bilinen, ABD merkezli Raytheon ve Avrupa”nın önde gelen ağ güvenliği firması Stonesoft”un firewall ürünleri ile güçlerini birleştiren Websense, artık yoluna Forcepoint ortak markası ile devam edecek.

2015 yılında Raytheon ile siber güvenlik konusunda öncü şirket konumunu daha ileriye taşımak için güçlerini birleştiren Websense, Raytheon”un Sureview Analytics ürünlerini de portföyüne katmıştı. Aynı dönemde Stonesoft firewall ürünlerini de bünyesine katan Websense, tüm bu markaları Forcepoint çatısı altında bir araya getirdi.

Gartner tarafından üst üste 6 kez en iyi içerik güvenliği çözümü olarak seçilen TRITON güvenlik mimarisine de sahip olan Websense, Türkiye”de de 10 yılı aşkın süredir yüksek pazar payı ile birçok sektörün güvenliğini sağlıyor. özellikle bankacılık sektöründe güvenlik alanında en çok tercih edilen markalardan biri olan Websense yeni dönemde de Forcepoint markası ile daha da gelişmiş çözümler sunmaya devam edecek.

Yeni yapısıyla birlikte sürekli değişen siber güvenlik tehditlerine karşı yenilikçi bir yaklaşımla önlem alan Forcepoint, şirketlerin ve kamu kurumlarının bulut, taşınabilir cihazlar, nesnelerin interneti gibi yeni teknoloji trendlerine güvenli bir şekilde adapte olmasını sağlayacak bir vizyon sunuyor. Forcepoint”in 4D Siber Güvenlik Vizyonu adını verdiği yeni ve gelişmiş güvenlik mimarisi, savunma, tespit etme, karar verme ve saldırıyı ortadan kaldırıp, sistemi normalleştirme olarak 4 ana adımı barındırıyor.

Tehditleri engellemek adına yapılan yatırımların ve harcanan iş gücününün yanında, saldırılar önlenirken engellenen iç ve dış ağ kaynakları nedeniyle çalışanların belli bir süre ihtiyaçları olan bilgilere erişememesi, kurumlar için çok büyük bir yük haline geliyor. Forcepoint bu noktadan hareketle kurumları, saldırıların web, e-posta ve veri ağlarından ya da çalışanlar üzerinden sisteme girmesine hazırlıklı hale getirme yolunu izliyor. Forcepoint 4D Siber Güvenlik Vizyonu ile günlük iş yaşam döngüsü içerisinde saldırılar analiz ediliyor ve en kısa sürede sistemden temizleniyor. Bu sayede iç ve dış ağ kaynakları engellenmeden verilerin korunması ve kurumların iş verimliliğinin artması sağlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here