Ana sayfa Donanım webOS LG Smart TV”lere geldi

webOS LG Smart TV”lere geldi

0

LG, CES 2014 Fuarı”nda en yeni Smart TV platformunu tüketicisiyle buluşturdu. Geçtiğimiz yılın Mart ayında HP”den satın alınan webOS, yeniden yapılandırılarak LG“nin yeni Smart TV platformu olarak kullanıcılara sunuluyor. Yeni işletim sistemi akıcı ve çok eğlenceli bir kullanıcı ara yüzüne olanak tanıyor. Diğer yandan bu yeni platform geliştiricilere yeni uygulamalar sunması ve LG Smart TV“lerin diğer cihazlarla uyumluluğu açısından son derece kolay bir kullanıma sahip.
 

webOS LG Smart TV'lere geldi

2014 yılında tüm LG Smart TV“lerin yüzde 70″ine uygulanacak olan webOS Smart TV kullanımını kolaylaştırıyor. Kullanıcı webOS“u ilk defa açtığında, ekranda BeanBird adında bir animasyon karakteri beliriyor ve tüm kurulum aşamasında kullanıcıya yardımcı oluyor. İzleyicinin tek yapması gereken Sihirli Kumanda”yı hareket ettirmek veya OK tuşuna basmak. webOS aynı zamanda harici bir cihazın TV”ye bağlandığını hemen algılıyor ve bu cihazla ilgili özel ayarları ekrana çıkarıyor.

Ekranın alt kısmında bulunan soldan sağa kaydırılabilir yeni kısayol menüsü webOS“un en dikkat çekici özelliklerinden. Kısayol menüsü, Smart TV içeriği ve diğer harici cihazlar arası geçişi kolay hale getirirmesinin yanı sıra bir içeriği indirirken aynı anda program izleme veya oyun oynama gibi aktiviteleri de mümkün kılıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here