Ana sayfa Donanım Web kamerasına HD çözünürlük

Web kamerasına HD çözünürlük

0

Görüntülü konuşma sınıf atladı!

Televizyon, kamera, fotoğraf makinesi derken sonunda web kameralarımızda da yüksek çözünürlüklü videoya kavuştuk. özellikle son zamanlarda önem kazan görüntülü konuşma devri de böylelikle daha net bir ortama taşınmış oldu. Uzaktaki sevdiklerinizle daha gerçekçi bir görüntüyle konuşmak da hayal olmaktan çıktı… özellikle eskiden karşımızdakini  azıcık görebilmek için kumlu görüntüler ve ışık ayarlarıyla nasıl uğraştığımız düşünülürse bu web kameraların getirdiği teknolojinin ne kadar keyifli bir görüntülü konuşma deneyimi sunacağını kolaylıkla tahmin edebilirsiniz!
Microsoft LifeCam Cinema İnternette yönetmen olun

Panoramik görüntülerden kalabalık aile filmlerine kadar, kareye çok şey sığdırmanın zor olduğu her durumda LifeCam Camera, ideal bir webcam olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıcakullanıcılar LifeCam Camera ile aldıkları foto ve video görüntülerini tek tıkla Facebook ve YouTube”a yükleyebilecek. Saniyede 30 kare kaydedebilme özelliğine sahip Microsoft LifeCam Cinema, geniş ekran (16:9) kalitesinde yani 1280x720p çözünürlükte video kaydı yapabiliyor. USB 2.0 arabirimi ile bilgisayarınıza bağlanan cihaz, otomatik odaklama ve 4x dijital zoom özelliklerine de sahip. Kameranın üzerinde ayrıca gürültü azaltma işlevine sahip dahili bir mikrofon yer alıyor.

720p yüksek çözünürlüklü video özelliği ve otomatik odaklama becerisiyle kareye daha çok kişiyi sığdıran Microsoft LifeCam Cinema ayrıca ClearFrame teknolojisini de kullanıcılarla buluşturuyor. Bu teknoloji, akıcı video görüntüleri elde etmek için hemen her çözünürlük oranında daha çok sayıda görüntü karesi işleyebiliyor. Böylece ışıksız ortamların neden olduğu kumlu görüntüyü azaltarak, netlik açısından çok önemli avantajlar sunuyor.
www.microsoft.com.tr
 

 

 

Logitech QuickCam Pro 9000
Profesyonel çözüm

Logitech, Carl Zeiss optikleri kullanmanın yanırısa Logitech QuickCam Pro 9000″da manuel odaklanmanın yarattığı rahatsızlığı ortadan kaldırarak, hızlı ve akıcı bir odaklanma için yüksek kaliteli auto-focus sistemini kullanıyor.  Logitech”in auto-focus sistemi sayesinde QuickCam Pro 9000, image-edge keskinliğindeki değişiklikleri telafi edebiliyor. Logitech”in auto-focus sistemi görüntüyü üç saniyeden kısa bir sürede yeniden odaklayarak en yakın çekimlerde bile görüntünün net olmasını sağlıyor.

Video iletişimi için Logitech QuickCam Pro 9000 ile popular video mesaj uygulamaları olan Skype, Windows Live Messenger, Yahoo! Messenger ve AIM sorunsuzca kullanılabiliyor.
 

Webcam, 720 pixel yüksek çözünürlüklü video formatını desteklediği için 960″dan 720 piksele kadar kayıt yaparak inanılmaz keskin video klipler çekebiliyor. Logitech QuickCam Pro 9000, RightSound and RightLight 2 Teknolojisinin yanında sekiz megapiksele kadar fotoğraf çekebilen iki-megapixel sensöre sahip. Tüm bu özellikler bir arada video görüşme deneyimini zenginleştiriyor.

 

 

Piranha Tarantula P Type
Daha net görüşün

1280 x 720 px Video çekim çözünürlüğü ile High Definition (HD) video kayıt imkanı sunan arantula P Type, driver yüklemeye ihtiyaç duymadan Tak/çalıştır yöntemiyle kullanılabiliyor. Yine de yazılım desteği sayesinde 10.0 Megapiksel”e kadar resim çekebilme çözünürlüğüne ulaşabilen webcam, ayrıca 5 kat lens sayesinde daha net görüntü sunuyor. 10X dijital yakınlaştırma özelliğine de sahip olan  Tarantula P Type, efektli resim çekebilme özelliği sayesinde eğlenceyi de beraberinde getiriyor. Ayrıca görüntülü konuşmalarınıza da çeşitli efekler ekleyerek daha eğlenceli vakit geçirebiliyorsunuz. Otomatik olarak beyazlık kontrolü ve arka plan ışığı dengeleme yapabilen webcam; MSN Messenger,Yahoo Messenger ve Skype ile uyumlu çalışıyor.
www.piranha.web.tr
 

 

 

Genius eFace 2050AFAkıllı seçim

Genius, HD Web kamerası eFace 2050AF ile 720P yüksek tanımlı hareketli görüntü ve enterpolasyonlu 8.0MP yüksek çözünürlüklü hareketsiz görüntü sunuyor. 2.0M piksel sensör bulanıklık olmadan daha ayrıntılı ve net görüntü ve yazılım enterpolasyonu ile 8 mega piksele kadar hareketsiz görüntü yakalama olanağı sağlarken; motorlu AF cam mercek de keskin görüntüleme ve hassas odaklama özelliği ile görüntülü sohbetlerinizin son derece net olmasını sağlıyor.
Kolaylıkla katlanabilen tasarımı sayesinde her yere taşınabilen eFace 2050AF, bu sayede LCD monitör ve dizüstü bilgisayarlarla da çok rahat kullanılabiliyor. Ayrıca ürünle birlikte gelen CrazyTalk Cam Suite PRO yazılımı ile YouTube”a hızlıca ve kaliteli fotoğraflar yükleyebiliyorsunuz.
www.geniusnet.com
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here