Ana sayfa Haber Yeni Wear OS güncellemesi pil ömrünü daha da uzatıyor

Yeni Wear OS güncellemesi pil ömrünü daha da uzatıyor

0
wear os
Görsel: 9to5Google

Google’ın giyilebilir teknoloji ürünlerine yönelik işletim sistemi Wear OS son zamanlarda yeni güncellemeler alarak saatlerde pil ömrünü daha da iyi hale getiriyor. Bugün gelen açıklamaya göre yeni versiyonda bir ton özellik saatlere eklenecek.

1. Pil Tasarrufu Modu Güncellemeleri

  • “Bu güncelleme ile  pil ömrünüzü daha da iyi hale gelecek ve piliniz %10’un altına düştüğünde tüm cihaz fonksiyonları kapatılarak sadece saat gösterilecek.”

2. Gelişmiş Bekleme Verimliliği

  • “30 dakikalık inaktiflikten sonra saatiniz derin uyku moduna geçerek enerji tasarrufu sağlayacak.”

3. Akıllı Uygulama Sürdürme

  • Artık tüm uygulamalarda kaldığınız yerden pil tüketmeden kullanıma devam edebilirsiniz.

4. İki Aşamalı Güç Kapatma

  • Artık akıllı saatinizi kolayca iki aşamada kapatabilirsiniz. Saatinizi kapatmak için güç tuşunu simgeyi ekranda görene kadar basılı tutun. Ardından ekranda “Kapat” ya da “Yeniden Başlat” seçeneğine dokunun

Tüm bunlar kulağa iyi gelen güncellemeler ve hala Qualcomm’un eski çipsetini kullanan akıllı saatlerde fark edilir gelişmelere yol açabilir. Özellikle bekleme verimliliği geliştirmeleri kullanıcıların akıllı saatlerini şarj standında mı yoksa boşta mı bıraktıkları konusundaki endişelerini yok edecektir.

İlgili Haber: Qualcomm Snapdragon Wear 3100 tanıtıldı

Şuan için karşımızdaki tek problem Google’ın bu güncellemeyi hangi cihazlara göndereceğini açıklamamış oluşu. Açıklamada yer alan “Cihazınız bu güncelleme için hemen uygun olmayabilir ve bu uygunluk durumu üreticiler tarafından sizlerle paylaşılacak” sözleri ise oldukça sıkıntılı. Fossil yarafından yapılan açıklama tüm dokunmatik ekranlı saatlerini güncellemeyi alacağı yönündeydi fakat diğer üreticiler hala sessiz.

Şimdiye kadar gönderilen Wear OS güncellemeleri hemen hemen tüm cihazlara ulaşmıştı. Umarız bu durum gerçekleşmeye devam eder ve kullanım deneyimi gelişir.


Aracı: Richard Lawler / Engadget
Kaynak: Google Support

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here