Ana sayfa Donanım WD Passport Studio

WD Passport Studio

0

Mac kullanıcılarına özel…

WD Passport Studio   Gümüş renkli kaplaması ve siyah renkli kenarları ile PassPort Studio, şık teknolojik ürünler arasına rahatlıkla ekleyebileceğimiz bir cihaz. Tüm WD harici disklerinden alışık olduğumuz gibi sade bir görünüme sahip; özellikle elinize alıp bakmadığınız sürece bağlantı noktaları gözükmüyor.
FireWire 400 ve USB 2.0 bağlantı noktalarına sahip cihaz, daha hızlı veri aktarımları için size FireWire kapısını size açıyor.
Passport Studio serisinin ofisimize gelen modeli 320 GB. Bugün harici disklerin 1 TB kapasiteye kadar ulaştıklarını düşünebilirsiniz, ancak Passport Studio daha mobil bir kullanım sunuyor. Bilgisayarınızdaki tüm içerikleri ona aktarmanıza gerek olmadan sadece yanınızda taşımak istediklerinizi kopyalayabilirsiniz. Bu açıdan da Passport Studio”nun 320 GB”lık kapasitesi yetip artacaktır bile. Tabii serinin bir de 250 GB kapasiteli modeli mevcut.
Kendisi kadar kutusu da oldukça şık olan cihazın kutu içeriğinden FireWire, USB kablosu, kullanım kılavuzu ve onu yanınızda taşırken zarar görmesini engelleyecek kadife bir kılıf çıkıyor. 

Bildiğiniz gibi Mac OS X Leopard işletim sistemine bir Time Machine özelliği eklenmişti ve bu özellik otomatik olarak bilgisayarınızdaki içeriğin yedeğini alıyordu. Passport Studio da, Time Machine programı ile uyumlu çalışarak Mac”inizdeki içeriğin yedeklenmesini sağlıyor. Mac kullanıcısı değilseniz, diski kullanama-yacağınız anlamına gelmiyor bu. Kolaylıkla diski Windows 2000 / XP / Vista için formatlayabilirsiniz.

Yaklaşık 155 gr. ağırlığındaki Passport Studio, şoklara karşı koruma sağlayan muhafazası ile günlük hareket halinde meydana gelebilecek darbe ve sarsılmalara karşı şok koruması sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here