Ana sayfa Donanım WD My Book World Edition II

WD My Book World Edition II

0

Ağınız için güvenli çözüm

Ofisler, ev-ofisler ve hatta evler için, güvenli ve geniş veri depolama platformlarının önemi giderek artıyor. Kullanıcılar daha çok harici sürücülere ilgi gösterirken ağlar için de veri depolamanın çok önemli bir sorun olduğu ortada. “Network Attached Storage” (NAS) olarak da anılan ağ depolama çözümleri, küçük ve orta büyüklükteki kurumlar için vazgeçilmez çözümlerden biri. Western Digital”ın My Book World Edition II ürünü, firmanın daha önce bireysel kullanıcılar için geliştirdiği ürünlerin özelliklerini, ağ depolama ürününe taşıyor. WD My Book World Edition II, çift sürücülü bir ağ depolama sistemi ve “Mirrored” olarak da tanımlanan, RAID 1 sistemini kullanıyor. Bu sistem verilerinizin daha da güvenli bir şekilde depolanmasını sağlıyor.  
Ağdaki bilgisayarlar üzerinde kuracağınız yazılım sayesinde, sistem otomatik ve sürekli olarak verilerin ikinci kez yedeklerini alıyor. Böylece kullandığınız sürücüde bir sorun olsa bile sizin hiçbir veriniz kaybolmamış oluyor. Kurmak içinse sürücüyü router”a takmanız, CD”yi takmanız ve sürücünün araçlarını kullanarak sürücünün bilgisayarlarınızda tanınmasını saplamanız yeterli oluyor. 2 TB ve 4 TB kapasitelerinde sunulan WD My Book World Edition II”nin incelediğimiz 2 TB”lik modelinin, internetin ve internetten dosya aktarımının yoğun olarak kullanıldığı birçok ağ için hızlı ve verimli bir çözüm olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Az yer kaplayan ürünün tasarımı hakkındaysa çok fazla bir şey söylemeye gerek yok, WD”nin tasarımı artık tüm ürünlerde kendini belli ediyor. Beyaz zarif tasarımın özellikle Mac bilgisayarlar ile oldukça şık durduğunu da belirtelim. WD My Book World Edition”daki veriler, daha sonra sisteme bağlı medya çalarlarda ve hatta televizyonlarda da görüntülenebiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here