Ana sayfa Haber WhatsApp Kullananlara Kötü Haber

WhatsApp Kullananlara Kötü Haber

0
WatsApp ta yeni dönem
WatsApp ta yeni dönem

Facebook gibi dünya çapında etkili olan çeşitli sosyal platformların reklam uygulamaları nedeniyle, oldukça yoğun bir şekilde eleştiri aldığı biliniyordu. Üstelik bunu yalnızca Facebook değil, aynı zamanda Instagram ve diğer sosyal medya grupları da yapmaya devam ediyordu. Ancak bunlar içerisinde WhatsApp platformu, özellikle de reklam vermemesi nedeniyle son derece kullanışlı bir uygulama olarak görülüyordu.

Peki WhatsApp Uygulaması İle İlgili Ne Değişti ?

 

WatsApp ta yeni dönem
WatsApp ta yeni dönem

 

Bugüne kadar özellikle de reklam konusunda kullanıcıları mağdur etmeyen yapısıyla bilinen WhatsApp; artık bu özelliğinden vazgeçecek gibi görünüyor. Bundan sonra WhatsApp uygulamasında da reklam görmeye başlayacağız. İlk etapta internete bağlı olduğunuz sürece herkesle iletişim kurabildiğiniz bu uygulama, daha sonra Facebook tarafından satın alındı. Ancak yine de bu uygulamanın reklam gösterme gibi bir özelliğe sahip olması da her zaman engellendi. Teknoloji ajanları olarak bilinen bazı kuruluşlar tarafından yapılan açıklamalara göre; WhatsApp platformunun artık kullanıcılara uygulama üzerinden reklam göstereceği söyleniyor.

Şu an için ilk olarak İOS üzerinden reklam çalışmaları başlatıldı. Yakın bir zamanda IOS versiyonuna reklam ekleneceği çok rahat bir şekilde tahmin edilebiliyor. Android işlemci üzerinden de bu uygulamanın reklam vermeye başlayacağı, gelen haberler arasında. Uygulamanın yine ücretsiz olacağı da belirtildi ve bu az da olsa kullanıcılarda rahatlama yarattı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here