Ana sayfa Haber Wallet ile Android Pay birleşerek Google Pay oldu

Wallet ile Android Pay birleşerek Google Pay oldu

1

Google Wallet ile Android Pay’i birleştiren Google’ın yeni birleşik ödemeler servisi Google Pay, nihayet yeni bir Android cihaz uygulaması olarak bugünden itibaren kullanıma sunulmaya başlandı.

Uygulama, iki bölümden oluşuyor: ‘Home’ sekmesi son ödemelere ait aktiviteler, yakında bulunan yerel mağaza ve indirimler ve Google’ın kart biçimli ara yüzü üzerinden bilgiler sunulurken, ‘Cards’ sekmesinde ise kişisel kredi kartınız, banka kartınız, ödülleriniz ve hediye çekleriniz yer alıyor. 

Bu servisin Chrome ve Assistant’ın da yer aldığı tüm Google ürünlerine getirileceği sözünü veren firmanın ‘Google Pay’ için büyük planları var. Daha önce Android Pay’de de olduğu gibi Android cihaz ya da Chrome kullanırken, Google Pay’de depolanmış ödeme bilgilerini ve kartları da geniş bir uygulama ve web sitesi dizisinde kullanabileceksiniz. Google Pay aynı zamanda Kiev, Londra ve Portland gibi şehirlerde toplu taşıma araçlarında da kullanılabilecek. 

Google aynı zamanda Google Wallet’taki Venmo benzeri servisini de Amerika ve İngiltere’de doğrudan Google Pay uygulamasına aktarmak için çalışmalar yapıyor fakat şimdilik firma Google Wallet uygulamasını ‘Google Pay Send’ olarak yeniden adlandırarak, Google Pay’in diğer bölümleriyle tasarımsal uyum sağlaması için güncelledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here