Ana sayfa Mobil Wacom Intuos 4

Wacom Intuos 4

0

Yaratıcılığınızı kuvvetlendirecek

Wacom, 1989″da ilk pilsiz, kablosuz ve basınca duyarlı kalemi ortaya çıkardı ve o günden beri de kalem tablet piyasasının öncülerinden bir tanesi konumunda. Intuos4 ise Wacom”un profesyonel grafik tablet ailesinin en yeni üyelerinden bir tanesi… Intuos4 selefi Intuos3″den iki kat daha fazla hassaslıkla günümüzün en yüksek basınç duyarlılığına sahip tabletlerinden bir tanesi olma özelliğine sahip.
 

 

 

Intuos4; 2048 basınç duyarlılığı seviyesi sunmakla birlikte, yeni kalem performansı ve tablet yüzeyine uygulanan en küçük kalem basınç farkını algılama kapasitesi özelliklerini de taşıyor. Bu sayede her tür fırça ve kalem darbesini gerçekçi bir hale getirmiş. Elbette profesyonel bir tablet olmasına rağmen açıkçası resim yapmayı seven amatörlerin de kalbini hemen kazanacak cinsten! Ayrıca standart, keçeli, çizgi ve esnek uçlar Intuos4 ile birlikte verilerek kullanıcıların çeşitli geleneksel sanat ve tasarım malzemeleri ile çalışıyormuş gibi hissetmesine de olanak tanınıyor. Kolayca kurulan tablet, Adobe, Autodesk ve Corel gibi popüler grafik yazılımlarıyla sorunsuz olarak çalışabiliyor.

Intuos 4, yeteneklerinin yanısıra oldukça şık da bir tasarıma sahip. yer yer parlak piyano kaplama onu oldukça çekici bir masaüstü aksesuarı gibi gösteriyor. İlk baktığınızda Wacom”un daha önceki modellerinde kullandığı tasarımı çok daha zarif, ince bir hale getirdiğini ve fonskiyon tuşlarını da  tek bir tarafa topladığını görebiliyorsunuz. Bu fonsiyon tuşları sayesinde birçok işlemi kolaylıkla yapmanız mümkün oluyor. öncelikle en üstteki tuş, diğer tuşlara atanmış özelliklerin gösterildiği bir paneli önünüze getiriyor. Buradan isterseniz daha farklı fonkiyonları istediğini tuşlara kendiniz atayabiliyorsunuz. Ayrıca istediğiniz gibi tanımlayabileceğiniz çok fonksiyonlu Dokunma Halkası (Touch Ring) kaydırma, yakınlaştırma, uzaklaştırma, fırça boyutunu değiştirme, çalışma alanını döndürme veya katman ekleme veya çıkarmada sezgisel kontrol sunarak; her şeyin üzerinde kolaylıkla oynamanıza imkan tanıyor. Sonuç olarak; piyasada birçok grafik tablet bulunduğunu biliyoruz fakat Wacom”un Intuos 4 ile farklılık yaratacak gerçek bir kalite yakaladığını söylemek gerekiyor…
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here