Ana sayfa Haber Vue İçin Çember Daralıyor

Vue İçin Çember Daralıyor

0

Bundan kısa bir süre önce akıllı camlar için bağış toplayan Vue, yaklaşık olarak 3 milyar dolar gibi bir rakama ulaşmayı başarmıştı. Ancak kuruluş ile ilgili, topladığı tüm bu bağışların hakkını vermediği yönünde iddialar yükselmeye başladı. Ekim 2016 yılında Kickstarter’da 50 bin dolarlık bir finansman hedefi ile başlatılan bir çift akıllı gözlük projesi; şu ana kadar ön siparişler yoluyla da ek milyon dolarlık bir hacme ulaşmayı başardı.

Peki Vue İnsanlara Tam Olarak Ne Yapacağını Söylemişti ?

Elbetteki girişim platformlarında, bu tarz Start-Up kuruluşlarına birilerinin öngörüsüz bağışta bulunduğunu zannetmeyin. Bu kuruluş; gözlüklerin kemik iletimli hoparlör aracılığıyla müzik çalması ve bunu kontrol etmesi, aktivitemizi takip etmesi, bildirimleri göstermesi ve telefon görüşmeleri yapmanıza izin vermesi gibi çeşitli imkanlar da sunacaktı.

 

Vue Gözlük
Vue Gözlük

 

Şirket, şu ana kadar tam olarak bir açıklama yapmamış olmasına rağmen, normal şartlarda temmuz 2017’ye kadar tüm bu siparişleri yollaması gerekiyordu.

Bu kuruluş ile ilgili gelen açıklamalar ise, ürünün yapılmasının karmaşıklığını aldıklarını ve bir dizi farklı kağıt kesiminin gecikmelere yol açtığını ifade ediyorlar. Ancak ekibin, zamanında gönderecek yeterli donanım ve öğretim deneyimine sahip olmaması gibi bir faktörün de olduğu düşünülüyor.

İlerleyen dönemlerde kuruluşun müşterilerden özür dilemesi gerekiyor. Projenin sanal gerçeklik ve yapay zeka gözlük teknolojisi ile ilgili çığır açacağının düşünülmesi nedeniyle, desteklerin devam edeceği de tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here