Ana sayfa Haber Volvo yeni nesil otomobillerinde Google Asistan ve Haritalar”a yer verecek!

Volvo yeni nesil otomobillerinde Google Asistan ve Haritalar”a yer verecek!

0

Otomobil sektörünün büyük oyuncularından Volvo tarafından yapılan açıklamaya göre firmanın yeni nesil araçlarının yönetim sistemi olan Sensus, Android tabanında çalışacak ve platformun getirdiği güzellikler olan Google Asistan, Haritalar ve Play Store bulunduracak. 

Google Haritalar’ın sürücülere açıkça navigasyonda güvenilir bilgiler sunacak olmasının yanında Asistan’ın varlığı ise dikkat dağıtıcı ekranlara gerek kalmadan araçla etkileşebilen sürücüler demek olacak. Sistemde Google Play Store gibi dev bir uygulama mağazasının da yerini alacak olmasıyla birlikte araçların kişiselleştirilme olanaklar genişletilecek. Play Store’da araçlar için optimize edilmiş uygulamaların da yer alacak olmasıyla birlikte günlük ulaşım Volvo Ar-Ge departmanı başkan yardımcısı Henrik Green’in belirttiği üzere kolaylaşacak ve eğlenceli hale gelecek. 

Google ve Volvo geçtiğimiz yıl içerisinde bir ortaklığa giderek Android’i yeni nesil araçlara yerleştirme kararı almıştı. Bu kararı takiben Volvo’dan gelen bu haber, şaşırtıcı değil sevindirici nitelik taşıyor. Android’in araçlardaki varlığıyla birlikte daha entegre ve verimli bir yaşam tarzına yakında geçiş yapacağız gibi görünüyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here