Ana sayfa Haber Volvo XC60 Fotoğraf Makinesine Dönüştü

Volvo XC60 Fotoğraf Makinesine Dönüştü

0

Fotoğrafçı sadece yeni Volvo XC60‘ın araç güvenlik kameralarını kullanarak özel bir fotoğraf koleksiyonu oluşturdu. Koleksiyon, Londra”da gerçekleşen Volvo XC60 Moments adlı sergiyle tanıtıldı. 

Volvo Cars, 2017″nin merakla beklenen modeli Yeni XC60 ile bir ilke imza attı ve bir otomobil ilk kez bir fotoğrafçı tarafından kamera olarak kullanıldı. Barbara Davidson‘un Volvo XC60’ın güvenlik kameralarının objektifleriyle çektiği yaklaşık 30 fotoğraflık koleksiyon, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın sokaklarında tamamen yeni bir perspektifle yaratıldı.

 

Davidson’un fotoğrafları ilk olarak 4 Temmuz”da Londra”nın Shoreditch bölgesinde bulunan Canvas Studios galerisinde sergilendi. Koleksiyon 2017 yılı boyunca farklı ülkelerde sergilenecek.

Fotoğraf koleksiyonunu oluşturan Barbara Davidson, “Koleksiyon iki amaca hizmet ediyor. öncelikle Avrupa şehir yaşamının tüm ihtişamını ölümsüzleştiriyor ve gözler önüne seriyor. İkincisi, içinde yaşadığımız karmaşık şehir yaşamını da ölümsüzleştirip yansıtıyor. Projedeki fotoğraflar, Volvo XC60 gibi otomobillerin modern şehir yaşamını yayalar ve diğer trafik paydaşları için daha güvenli hale getiren kameralar ve diğer dahili sensörler sayesinde hayata geçirildi” diyor ve ekliyor: “Bu proje ile insanlar için sanat ve güvenliği birbiriyle ilişkilendirdik ve bunu yaparken de gelişmiş teknolojinin nimetlerinden yararlandık.” 

 

Volvo ile Unutulmaz Bağ

Kariyeri boyunca birçok Pulitzer ve Emmy ödülü sahibi olan, Los Angeles Times gazetesinin eski fotoğrafçısı olan Davidson, geçmişten gelen yakınlığı nedeniyle Volvo Cars markasıyla çalışmayı tercih etti. 

Volvo otomobillerine uzun yıllardır yakınlık hissettiğini söyleyen Barbara Davidson”ın ilginç bir hikayesi de bulunuyor. Davidson; “Volvo Cars ile çok özel bir bağa sahibim. Ergenlik çağındayken otomobilin takla attığı çok ciddi bir kaza yaşadım. Normal şartlar altında kazanın sonuçları muhtemelen ölümcül olurdu. Daha sonra bana anlatılana göre kazadan sağ çıkmayı başarmıştım, çünkü içinde bulunduğum bir Volvo idi.” diyerek bu ilginç tesadüfü anlattı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here