Ana sayfa Haber Volvo, XC40 ile ufak SUV segmentinde

Volvo, XC40 ile ufak SUV segmentinde

0

Yeni XC40, Volvo Cars”ın yeni modüler araç mimarisi (CMA) üzerinde üretilen ilk modeli. Tam elektrikli modeller de dahil olmak üzere 40 serisindeki diğer yeni otomobiller onu takip edecek. 
Volvo XC40 teknoloji alanında, yeni 90 ve 60 serisi otomobillerde yer alan ödüllü güvenlik, bağlantı ve eğlence-bilgilendirme teknolojilerini ufak SUV segmentine de getiriyor. 

Bu yeni teknolojiler XC40″ı pazardaki en donanımlı ufak premium SUV yapıyor. XC40″ta yer alan güvenlik ve sürücü yardım özellikleri arasında Volvo Cars”ın Pilot Assist Sistemi, City Safety, Yoldan çıkma önleme ve Engelleme, fren desteği ile Kavşak Uyarısı ve sürücülerin dar park alanlarında manevra yapmalarını kolaylaştıran 360 derece kamera özelliği yer alıyor.  

 

Zekice tasarlanmış iç dizayn, XC40 sürücüsüne, kapı içlerinde ve koltuk altlarındaki alanlar, şarj ünitesine sahip özel bir telefon bölümü, ufak çantalar için katlanabilen bir askı ve tünel konsolunda boşaltılabilir bir çöp kutusu da dahil olmak üzere fonksiyonel birçok depolama alanı sağlıyor.

XC40 üretim anından itibaren D4 dizel ya da T5 benzinli dört silindirli Drive-E motorlar ile sunuluyor. Hibrit ve tam elektrikli olan diğer motor opsiyonları ise daha sonra sunulacak. 

XC40″ın Türkiye”de satışa çıkması 2018 yılının ilk çeyreğini bulacak. 

 

Volvo XC40 Motor 
Zengin seçeneklerini motor bölümünde de sürdüren XC40 Avrupa pazarında ilk adımda beş farklı seçenekle kullanıcılarla buluşacak. üç tanesi benzinli iki tanesiyse dizel olarak şekillenen seçeneklere ileriki dönemde hibrit seçeneğini de ekleyeceğini açıklayan Volvo, ilk üç silindirli motoruna da yeni XC40″ta yer verecek. Açıklanan fiyatlardan evvel motor seçeneklerine bakalım;

Benzinli
154 beygir güç üreten T3
187 beygir güç üreten T4
244 beygir güç üreten T5

Dizel
148 beygir güç üreten D3
187 beygir güç üreten D4

 

Volvo XC40 Fiyat

Volvo”nun tanıtım etkinliğiyle birlikte ön siparişlerini almaya başladığı XC40″ın yurt dışı başlangıç fiyatı ön tekerlekten çekişli T3 versiyonu için 27.905 sterlin olarak açıklanırken, bu değer maksimum 40.355 sterlin”e “a kadar değişlik gösteriyor. üretimi Belçika”da gerçekleştirilecek olan yeni XC40″ın ilk teslimatları 2018″in ilk çeyreği içerisinde yapılacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here