Ana sayfa Haber Volvo otonom kamyonlar Norveç’te kalker taşıyacak

Volvo otonom kamyonlar Norveç’te kalker taşıyacak

0

Bazen en az estetik otonom sürüş yöntemi, en önemlisi haline gelebilir. Volvo tarafından yapılan bir açıklamayla birlikte firmanın altı otonom kamyonu, Brønnøy Kalk madeninden 3 mil mesafedeki limana kalker taşıyacak. Şuan için çok heyecan verici görünmese de aslında Volvo sadece kamyonları satıp işine devam etmiyor. Uçtan uca tamamen otonom firmanın ilk hizmeti olan anlaşmaya göre Volvo teslim ettiği her bir ton taş için ödeme alacak. Bunun anlamı, firma kararlılıkla otonom kamyonlarının söz verdiği şekilde çalışmasını isteyecek. Bunu yapamazsa ödeme alamayacak.

Bir süredir sistmelerini test eden otomobil üreticisi ve Brønnøy Kalk firması 2019 yılında servisin tamamen fonksiyonel olacağını belirtiyor.

İlgili Haber: Care by Volvo abonelik servisi o kadar popüler ki firma araç yetiştiremiyor!

Pek de komplike olmayan bu operasyonda Volvo kamyonlar daha önceden belirlenmiş bir hat üzerinde gidip gelecek ve bu hatta çok değişim olmayacak. Görev basit olsa da Volvo bu işten kazandığı deneyimle teknolojisine ince ayar yapabilecek ve gelecekteki projelerde daha başarılı olacak. Firmanın sunduğu hizmet ise araç firmalarına klasik satış dışında başka işler de yapabileceklerini gösteriyor.


Aracı: Jon Fingas / Engadget

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here