Ana sayfa Haber Volvo”dan 2015 model yarı-sürücüsüz SUV otomobil

Volvo”dan 2015 model yarı-sürücüsüz SUV otomobil

0

Volvo, bugün resmi olarak 2015 model XC90 modeli SUV otomobilini duyurdu. Volvo‘nun yeni otomobilinde her çeşit yeni teknoloji mevcutken, iç mekan tasarımı ve konsoldaki büyük ekranlı dokunmatik cihaz da dikkatleri çekiyor. Hibrit olarak piyasaya sürülecek XC90,  2.0 litrelik 4 silindirli turbo şarjlı motor ile yollara çıkacak. Turbo özellikli elektirikli motor yaklaşık 400 hp’lik güç üretebiliyor.

Daha da önemlisi, Volvo araçla birlikte güvenliğe ve güvenirliğe ne kadar kendini adadığını gösteriyor. Volvo‘nun yaptığı kaza sonucu ölümler ile ilgili araştırmaları bu modele aktarırken, bu konudaki tecrübelerini 2020’ye kadar bütün otomobil modellerine uygulayacak. Yeni nesil XC90‘lar, yarı sürücüsüz özelliği ile sürücülerin anlık dalgınlıklarını kendisi tamamlayacak. 

 

 

XC90′ın 2015 modellerinden itibaren gelecek nesil bütün modellerde ve diğer Volvo araçlarında uygulanacak olan bu teknolojiyi, Mercedes-Benz de takip ediyor. Bununla birlikte zaten, Google‘ın da Audi ile ortak sürücüsüz otomobil projeleri bulunuyor. Ancak, GoogleAudi işbirliğinin daha uzun vadeli olduğu tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here