Ana sayfa Haber Care by Volvo abonelik servisi o kadar popüler ki firma araç yetiştiremiyor!

Care by Volvo abonelik servisi o kadar popüler ki firma araç yetiştiremiyor!

2
volvo xc40
Volvo XC40 | Görsel: Car and Driver

Haziran ayında yaptığı açıklamayla “Care by Volvo” hizmetinin büyük bir hit olacağını açıklayan firma, artık bunu destekleyen verilere de sahip. Firma başlangıçtan sadece dört ay sonra bir yılda hedeflediği kadar abonelik satmayı başardı.

İlgili Haber: Volvo, XC40 ile ufak SUV segmentinde

ABD’de geçerli olan teklifte aylık 650 dolara XC40 modeline sahip olan kullanıcılar hallerinden son derece memnun. Öyle memnunlar ki abonelikten yakın zamanda çıkmayı düşünmüyorlar. Tam olarak bu sebepten ötürü şuan abone olmak isteyenler bu model için önümüzdeki yılın ortalarına kadar beklemek zorundalar. Abonelik taleplerinin yüksek olması, XC40’ın satıcılardaki stoklarını tam anlamıyla eritti.

Başlangıçta 600 dolar olan abonelik ücreti 35 bin dolarlık XC40 T5 Momentum modelini, 7/24 yol desteği ve sigortayı içeriyor. Daha sonra yapılan 50 dolarlık artış müşterileri kaçırmayı pek de başarmış gibi görünmüyor. Aynı program içinde fakat 850 dolara sunulan 2019 S60 T6 R-Design sedan model de benzer popülerlikte isteniyor.

İlgili Haber: BMW”nin yeni abonelik hizmeti 2 bin dolara istediğiniz* arabaya binmenizi sağlıyor

Cadillac firmasının da başlattığı abonelik servisi bir yıl sonra yine firma tarafından iptal edildi. Bu programın başarısız olmasının arkasındaki en büyük neden muhtemelen fiyattı. Cadillac abonelik hizmeti için ayda 1800 dolarlık büyük bir ücret talep ediyordu.


Aracı: Rachel England / Engadget
Kaynak: Pete Bigelow / Automotive News

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here