Ana sayfa Haber Volkswagen mobil hızlı şarj istasyonu elektrikli otomobillere powerbank

Volkswagen mobil hızlı şarj istasyonu elektrikli otomobillere powerbank

0
volkswagen

Volkswagen yeni çalışmalarıyla elektrikli otomobilinizin daima eve gidecek kadar şarjı olduğundan emin olmak istiyor. Firma tarafından yeni yapılan ufak çaplı tanıtımla ortaya çıkarılan mobil istasyon, 360kWh kapasiteye sahip ve 100kW DC hızlı şarja imkan sağlıyor. Bu büyük powerbank 15 elektrikli otomobile kadar şarj sağlıyor. Bu şarj istasyonu kapasitenin yanında işini hızlı yapmayı da ihmal etmiyor. Cihazın ortalama şarj süresi 17 dakika.

Her etkinlikten sonra özel bir şarj yeri aramak yerine organizatörün direkt olarak otoparklara yerleştirebileceği bu istasyon, şarjı bittiğinde yenisiyle değiştirilebiliyor. Mobil istasyon bunlara ek olarak kalıcı bir görev de yapabiliyor. 30kW’a kadar güç kaynaklarına bağlı olarak çalışabilen cihaz, güneş ya da rüzgar panellerine bağlandığında tamamen yeşil hale geliyor. VW powerbank ayrıca yüksek talep anlarında şebekedeki yükü de azaltmayı vadediyor.

İlgili Haber: Porsche elektrikli otomobil prototipi 400 kW şarj hızına ulaştı!

Uzun bir süre boyunca yakınımızdaki herhangi bir yerde göremeyeceğimiz bu mobil istasyonlar, öncelikle Volkswagen’in merkezi olan Wolfsburg’ta 2019’un ilk yarısında denenecek. 2020 yılında firmanın açıklamasına göre teknoloji daha yaygın hale gelecek ve farklı şehirlere yayılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here