Ana sayfa Haber Volkswagen, İntel ve Mobileye 2019 Yılında Otonom Taksi Hizmetini Başlatacak

Volkswagen, İntel ve Mobileye 2019 Yılında Otonom Taksi Hizmetini Başlatacak

0

 

Artık her otomotiv firmasının hedefleri arasına giren otonom sürüş ile ilgili nefesler tutuldu. Volkswagen, İntel ve Mobileye firmaları; 2019 yılında İsrail’de otonom taksi uygulamasını başlatacak.

Tüm bu firmalar otonom sürüş konusuında birlikte çalışacak ve böylece 2022 yılına kadar başarılı sonuçlar elde edecek. Daha doğrusu plan ve proje konusunda böyle bir kararın alındığı ifade edilebilir.

Peki Bu Bir Pilot Proje Mi Olacak ?

Üst seviye araçlar olarak ifade edilen otonom araçlar; artık hayatlarımıza kesin olarak ticarialanda da girmiş olacak. Bunun bir pilot projeden ziyade hedeflenen başarıların önündeki ilk aşama olduğunu ifade eden İntel yetkilileri; ” Hizmet olarak hareketlilik vurgusunu özellikle yapacak.

 

 

Ayrıca İntel sözcüsü; ” VW ile İsrail’de yeni hareketlilik durumunda, birortak girişim kuruyoruz ve mevcut VW araçlarına uyarlanacak anahtar teslim AV kiti sağlıyoruz ” ifadelerine yer verdi.

İntel şu an için BMW ile de ilerleyen dönemlerde otonom araçlar konusunda anlaşma yapacak gibi görünüyor. Projenin 2019 yılı başında hayata geçirilmesi kein olarak kararlaştırıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here