Ana sayfa Haber Volkswagen’ın malikaneyi aratmayan konsept karavanı California XXL

Volkswagen’ın malikaneyi aratmayan konsept karavanı California XXL

0

Bilindik kamp karavanlarına benzemekle birlikte, aynı zamanda VR motoruna sahip olan California XXL, hem otobanda hem de arazide seyahat etme kapasitesine sahip. üstelik, geniş ve ferah iç yapısı ile dikkat çekiyor.

Konsept karavan California XXL, Volkswagen”ın “Crafter” platformu üzerine bina edilmiş. Daha geniş bir aralık sunmak için yüksek tavan ve geniş tekerlek aralığı kullanılan araç, aynı zamanda sert arazi ve kaygan zeminle baş etmek için dört çekerli bir sistemle donatılmış. Tümseklerden yumuşak geçiş sağlamak için hava süspansiyonu kullanılan aracın dizel motoru 175 beygir gücünde.

Tavan aralığı olarak kullanılan bölüm, dinlenme alanı olarak ayrılmış. Tavanda bulunan geniş pencere, yolculuk esnasında gökyüzünün tadını çıkarmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Bu bölüm aynı zamanda klima ile havalandırılıyor.

Yolcuların bulunduğu alt bölümde bulunan, çocukların yatabileceği, çekyat şeklinde kullanılan yatak, istenildiğinde kapatılabiliyor. Banyo ise duvara entegre edilmiş. çekilip çıkarıldığında tipik bir banyo halini alan düzenek, aynı zamanda aradaki duvar nedeniyle ön tarafla olan görsel iletişimi kesiyor. Banyo içerisinde tam boy bir adet klozet, duşa kabin ve lavabo bulunuyor.

Aynı şekilde kullanılan mutfak da aracın duvarına gömülmüş. Mutfak içerisinde iki gözlü ocak, 2 adet buz dolabı ve 30 litre kapasiteli bir de dondurucu bulunuyor. Bunların yanında bir adet çöp kutusu ve bir de mıknatıslı baharat rafı mevcut.

Dokuz adet priz ve altı adet USB potunun oldu elektrik sistemi, espresso makinesi ve gril de aracın içerisinde bulunan düzenekler arasında yer alıyorlar.

Katlanabilir masa yemek için işlev görürken, 140 litre hacmindeki su tankı da hem içme suyu, hem yıkanma ve hem de bulaşık için kullanılabiliyor.

üstelik zemin de gaz ısıtma sistemi ile ısıtılarak, araç içerisine ekstra ısıtma faktörü eklenmiş oluyor.

Tüm bu sistemler, tablete yüklenen bir uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor. Bu uygulama ile tavandaki pencereyi açıp kapatabiliyor, LCD projektörü bulunan eğlence sistemi kontrol edilebiliyor.

Henüz konsept aşamasında olan araç, Volkswagen”in yakın bir gelecekte kendisini hayata aktarması için sabırsızlıkla bekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here