Ana sayfa Haber Volkswagen Golf veya Jetta”nız geri çağırılma listesinde olabilir

Volkswagen Golf veya Jetta”nız geri çağırılma listesinde olabilir

0

Volkswagen‘in Fransa’daki, ABD’deki, Hollanda’daki bazı otomobilleri geri çağırılmaya başlandı. Listede yaklaşık 420 bin otomobil var ve bu otomobil de listede olabilir. Türkiye için bir liste veya çağrı yok fakat söz konusu trafik kazaları olduğu için önlem almakta fayda var, yani siz de servisinize bir danışın diyoruz. çağrılar daha çok ABD ve Fransa’da gözlemleniyor, bazı ağrızalar yerel servisler aracılığı ile bulundu bazı ağrızalar da ulusal karayol kurallarına göre geri çağırılıyor. 

Problemler Airbag sisteminde oluşan bir fabrika hatasından kaynaklanıyor. Yani kaza sırasında Airbag‘ler yeterince açılmıyor veya hiç açılmıyor böylece yolcular veya sürücü ciddi yaralanmalara kurban olabiliyor. Fakat çağrıların genelinde sürücü tarafındaki Airbah’lerin açılmamasını kapsıyor. 

Volkswagen‘in şüpheli otomobilleri ve modelleri ise şunlar:

2010 model Jetta‘lar, 2013 model Jetta‘lar, 2011 model GOLF GTI’lar, 2014 Golf GTI’lar,  2010 model Passat, 2014 model Passat, 2014 Tiguan  şimdilik geri çağrılan ve şüpheli otomobil modelleri. Emniyetiniz için bu modelleri servisinize göstermeniz oldukça önemli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here