Ana sayfa İnternet Volkswagen Golf teknolojisi ile dikkat çekiyor

Volkswagen Golf teknolojisi ile dikkat çekiyor

0

Almanya”da tanıtılan Volkswagen Golf, Türkiye”deki otomobil meraklılarının ilgisini çekecek yenilikçi özellikleri ile birlikte geliyor
 

Köklü bir geçmişe sahip modelin son versiyonunda, lüks otomobil segmentlerinde görmeye alışık olduğumuz şeritte kalma, direkt yönlendirme, yorgunluk algılama, çarpışma freni gibi özellikler bulunuyor. Ancak kemerlerinizi bağlayın! Yeni Golf yer aldığı segment adına sınırları zorlayan teknoloji özellikleri ile sizi şaşırtmaya geliyor! Otomobil, navigasyon ve diğer verilerin saklanması için 64 GB”lık Solid State Disc(SSD)”e sahip. Bu teknoloji müzik, fotoğraf ve video arşivlerinizi yolculuklarınız sırasında yanınızda taşımanız anlamına geliyor. 8-inçlik dokunmatik ekranlı bir multimedya kontrolüne de sahip olan yeni Golf, böylelikle bir tablet bilgisayarı adeta direksiyonun hemen yanına entegre ediyor.

 
Ancak sürprizler yukarıdakilerle sınırlı değil! üst düzey otomobillerde bulunan Wi-Fi hotspot özelliği yeni Golf ‘de mevcut. Böylelikle herhangi bir Wi-Fi kaynağından çevrenizdeki akıllı telefonlara, tablet PC”lere ya da dizüstü bilgisayarlara internet paylaşımını şaşırtıcı ama “otomobiliniz sayesinde” sağlıyorsunuz. Son olarak teknoloji harikası otomobilin araç-içi bilgi ve eğlence sistemine yardımcı olması için Nvidia”nın Tegra 4 platformu kullanılmış durumda. Böylelikle teknoloji ikonu şirketlerden Nvidia, Lamborghini Aventador ve Audi A7 gibi lüks otomobillerden sonra dünya genelinde önemli satış adetlerine ulaşması beklenen yeni Volkswagen modeli Golf”teki yerini almış oldu. Teknoloji şirketi açısından önemli bir gelir kaynağı yaratması beklenen bu yeni gelişmenin Alman otomobil üreticisini de teknoloji dolu otomobillere daha yoğun şekilde yöneltmesi hem otomobil hem de teknoloji severlerin beklentiler arasında.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here