Ana sayfa Mobil Vivo’nun Yeni Face ID Teknolojisi iPhone X’i 10’a katlıyor!

Vivo’nun Yeni Face ID Teknolojisi iPhone X’i 10’a katlıyor!

1

Çerçevesiz akıllı telefonuyla ve diğer ürünleriyle bu yıl teknolojide inovasyonun zirvesine oturmayı başaran Vivo, yeni bir teknolojiyi tanıttı. 3D derinlik algılayıcı sistem, açıklanana göre iPhone X’ten 10 kat daha fazla sensör noktasına sahip.

Vivo’nun yeni teknolojisi, yeni bir akıllı telefonda selfie kamerasının yanına monte edilecek ve tıpkı iPhone modelindeki gibi ışığın hareket süresini hesaplama prensibinde çalışacak. Vivo tarafından yapılan açıklamaya göre bu sensör üç metre öteden cisimlerin 3D haritasını çıkarabilecek.

“Yapılandırılmış Işık” olarak genel bir adlandırma altına giren bu teknoloji, bir süredir deneniyordu. Firmalar, bu teknolojiyi bir akıllı telefona yerleştirmek için gereken maliyeti ve karmaşıklığı göze alamıyordu. Vivo’nun bu hafta MWC Shangai konferansında gerçekleştirdiği sunumda ortaya çıkan TOF 3D sensör, Apple’ın Face ID teknolojisiyle direkt rekabete girecek ilk firma olacaklarının sinyali oldu.

Yeni üç boyutlu tarama teknolojisinin bildiğimiz yüksek güvenlik sisteminde ve daha iyi selfielerde kullanılmasının yanı sıra hareket sensörü olarak karşımıza çıkması da mümkün. Açıklanan üç metreye varan tespit menzili, bu tür bir uygulama için mükemmel bir özellik olacaktır. Tarayıcı insanlar ve el-kol hareketlerini taramanın yanı sıra cisimleri taramakta da aynı keskinlikle kullanılabilir.

Vivo’nun henüz bir konsept ürünü olmadığı teknoloji, en az önümüzdeki iki yıl daha canlı bir şekilde karşımıza çıkmayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here